Benzemův návrat do Ligue 1 po dlouhých patnácti letech? Jeho srdeční klub by si to moc přál

Jak tento týden zmínil server Todofichajes, hvězdný útočník Al-Ittihadu Karim Benzema by se mohl v letošním roce vrátit zpět na Starý kontinent.

Benzemův návrat do Ligue 1 po dlouhých patnácti letech? Jeho srdeční klub by si to moc přál

O bývalou útočnou hvězdu Realu Madrid projevil zájem Olympique Lyon, do jehož struktur se před časem vrátil po pěti letech v Premier League i další známý forvard Alexandre Lacazette.

Vedení obra z Groupama Stadium pro necelých 62 tisíc diváků zřejmě vsadilo na návrat "ztracených synů". Představitelé Lyonu doufají, že Benzemu přesvědčí k návratu již po skončení této sezony, aby opět posílil značku, jež ho pomohla vychovat.

Kanonýr s devítkou na zádech přišel do Lyonu v roce 1997 z SC Bron Terrallion a v jeho mládežnické akademii, respektive b éčku, strávil necelou dekádu. S prvním týmem se pak loučil v roce 2009.

Juventus, Barcelona, Lipsko i West Ham mají smůlu. Sancho se vrací na starou adresu

Čerstvě šestatřicetiletý ofenzivní veterán přišel do Saúdské Arábie loni v létě a v dosavadních dvaceti soutěžních vystoupeních se mu podařilo dvanáctkrát skórovat a k tomu zaznamenat pět asistencí.

Smlouvu v nynější destinaci má však do roku 2026 a zaměstnavatel známého Chorvata Dejana Lovrena či bývalého hráče Bayernu Corentina Tolissa by ho rozhodně nezískal jen za hubičku.

Lyon prožil velmi hororový start do Ligue 1 a v průběhu podzimu se dokonce ocitl až na úplném chvostu tabulky. Poslední tři duely však tým trenéra Pierrea Sageho zabral a po skalpech Toulouse, Monaka a Nantes povyskočil na patnáctou příčku.

Útočná vozba Lacazette - Benzema by sedminásobnému mistrovi země nepochybně slušela, i kdyby to mělo být na pouhou jednu sezonu. Druhý jmenovaný třeba bude chtít zjistit, kam se Ligue 1 za posledních patnáct let posunula.

Polarizující Oscar. Zamířil za penězi do Šanghaje, loni odmítl Barcelonu. Vše kvůli rodině