Salah, Son, Mitoma a další. Kdo se v lednu odebral k reprezentaci?

Kromě Afrického poháru národů se v lednu uskuteční také Asian Cup a týmům Premier League tak budou kromě afrických hráčů scházet také ti asijští. Kdo se v následujících týdnech bude muset obejít bez svých opor a který celek postrádá nejvíce fotbalistů?

Salah, Son, Mitoma a další. Kdo se v lednu odebral k reprezentaci?

Pouze třem týmům Africký pohár národů a Asian Cup vůbec nepřekáží. Ani jednoho hráče na tyto turnaje nevyslaly Burnley, Manchester City a Newcastle. Největší problém naopak může mít Nottingham Forest, který bude následující měsíc postrádat šest hráčů.

Na APN odcestovali Serge Aurier, Willy Boly, Ibrahim Sangaré, Cheikou Kouyaté, Moussa Niakhate a Ola Aina. Čtyři borci opustili Brentford (Yoane Wissa, Jo-Soo Kim, Saman Ghoddos a Frank Onyeka) a také Wolverhampton (Hee-Chan Hwang, Rayan Ait-Nouri, Boubacar Traoré a Justin Hubner).

Velké ztráty řeší samozřejmě Liverpool, kromě Mohameda Salaha se bude muset obejít bez Wataru Enda, který se rozehrál ke skvělým výkonům. V Tottenhamu si budou muset poradit bez Heung-Min Sona a dvojice Pape Matar Sarr - Yves Bissouma, která odjela na APN.

Manchester United musí nahradit Andrého Onanu, West Ham střelecké schopnosti Mohammeda Kuduse a Brighton silné středopolařské duo Kaoru Mitoma - Simon Adingra.

Ani Bournemouth to nebude mít nyní jednoduché, v lednu nemůže počítat s Dangem Outtarou a Antoinem Semenyoem. Nezapomínejme ani na londýnské celky. 

Fulhamu budou chybět Alex Iwobi, Fode-Ballo Touré a Calvin Bassey, Chelsea v ofenzivě nepomůže Nicolas Jackson, Crystal Palace musí na křídle nahradit Jordana Ayewa a Arsenalu v boji o titul a v FA Cupu nápomocni chvíli nebudou Mohamed Elneny a Takehiro Tomiyasu.

Ze všech dvaceti týmů už nám chybí pouze Aston Villa (Bertrand Traoré), Everton (Idrissa Gueye), Luton Town (Issa Kaboré) a Sheffield United (Anis Ben Slimane a Yasser Larouci).