Coufal si zasloužil lepší smlouvu, tvrdí jeho agent Kisel. Chtěl, aby mu West Ham zvýšil plat, píší v Anglii

Vladimír Coufal je oporou londýnského West Hamu, když mu to zdraví dovolí, pravidelně nastupuje ve všech soutěžích. I proto vyvolala velkou pozornost zpráva o tom, že je v klubu nespokojený a uvažuje o odchodu. Za vším měl být fakt, že vedení Kladivářů pouze využilo opci v jeho současném kontraktu a pojistilo si hráče až do roku 2025. Coufala a jeho agenta Karola Kisela to zklamalo. Čekal nejen delší smlouvu, ale i vylepšené podmínky.

Coufal si zasloužil lepší smlouvu, tvrdí jeho agent Kisel. Chtěl, aby mu West Ham zvýšil plat, píší v Anglii

Kolem West Hamu je v posledních dnech hodně živo, a to i z pohledu jeho českých opor. Tomáš Souček jako jeden z lídrů týmu se dočkal nové smlouvy a v klubu tak má nyní kontrakt do roku 2027. To na jeho krajana Coufala čekal jiný návrh. Kladiváři sáhli jen k využití opce o ročním prodloužení současného kontraktu. Coufalův hráčský agent Kisel pak pro inFotbal.cz celou věc okomentoval a citace si všimli i v Anglii, kde ji zveřejnil The Sun.

Ten si pochopitelně z celého vyjádření vybral pasáž, že chtěl český obránce nejen delší smlouvu, ale hlavně za lepších podmínek, jinými slovy chtěl prostě víc peněz. Kisel tvrdil, že si jednatřicetiletý hráč zasloužil lepší podmínky a chtěl vyvolat jednání o nové smlouvě. Na to ale zatím nedošlo.

Kapitán reprezentace Souček se upsal anglickému West Hamu do roku 2027

„Cuf by si určitě za svoje výkony, které dlouhodobě v dresu West Hamu ukazuje, navíc po titulu v Konferenční lize, zasloužil lepší ohodnocení ze strany klubu a novou vylepšenou dlouhodobější smlouvu. Zatím to vedení West Hamu i po jednáních vidí jinak a pouze uplatnilo opci a prodloužení o jeden rok. Cuf z toho šťastný není, očekávali jsme lepší nabídku,“ cituje Sun Kiselovo vyjádření pro server inFotbal.cz

Coufal, který přišel na Ostrovy za pět milionů liber ze Slavie, odehrál za Hammers 132 zápasů. Klub musel aktivovat opci i z toho důvodu, že by hráč mohl už během ledna jednat s konkurenty o případném angažmá v jiném klubu, kam by zamířil v létě po vypršení smlouvy.

V úterním utkání Premier League s Brightonem (0:0) Coufal nehrál. Ze sestavy jej vyřadila chřipka.

Coufalova absence podpořila zvěsti o jeho nespokojenosti, Čech tvrdí, že má chřipku. West Ham pak bral jen bod