Vyhozený Rooney nemusí být dlouho bez práce. V Anglii zmiňují i senzační angažmá, povede Messiho?

Je to sice teprve pár hodin, co dostal legendární kanonýr Wayne Rooney padáka jako manažer Birminghamu. V Anglii už ale čile spekulují o tom, kde by mohl působit příště. A padají senzační fotbalové adresy. The Sun uvádí, že by mohl Rooneyho zaměstnat jako kouče Inter Miami, kde hraje Leo Messi. Podle zmíněného listu může brzy hledat manažera klub jeho srdce Manchester United a po Euro může být volné místo i u národního týmu Anglie. Jak vše dopadne, to ukáže až budoucnost.

Vyhozený Rooney nemusí být dlouho bez práce. V Anglii zmiňují i senzační angažmá, povede Messiho?

Wayne Rooney hledá poté, co byl vyhozen od týmu Birmingham City novou práci. Legenda anglického fotbalu i Manchesteru United proměnila poslední štaci v noční můru. Od chvíle, co v říjnu převzal birminghamské „Blues“ na příčkách zaručujících účast v play off, se týmu přestalo dařit.

Osmatřicetiletý Rooney vyhrál s týmem jen dva z 15 zápasů a fanoušci zuřili. Naposledy v Leedsu po celý zápas volali po konci legendy v klubu, a protože se tým po prohře 0:3 propadl až na dvacáté místo, vedení Birminghamu přání fanoušků vyslyšelo.

Pověst Rooneyho hodně utrpěla, takovou bídu nikdo nečekal. Ostatně v roli trenéra to není ze strany bývalého kanonýra žádná hitparáda z celkového pohledu. Derby sestoupilo o soutěž níže a ani v DC United, kde Angličan končil hráčskou kariéru, se na Rooneyho éru nebude vzpomínat v nejlepším. Z 52 zápasů jich jeho tým vyhrál jen třináct.

Během dvou měsíců rozložil celý Birmingham, nyní Rooney končí

The Sun připomíná, že Rooney bude nepochybně stále velkým jménem, jeho bilance ale může být pro majitele klubů důrazným varováním, že by angažování legendy nemuselo dopadnout pro klub dobře. I tak ale list vybral pět potenciálních adres, kde by třeba mohl Rooney najít další práci.

První na seznamu je Salford, tým ze čtvrté nejvyšší soutěže. Klub vlastní Rooneyho bývalí spoluhráči z Manchesteru United Nicky Butt, David Beckham, Paul Scholes, Ryan Giggs, Gary Neville a jeho bratr Phil. Klub se netají snem dostat se jednou do Premier League, teď se ale jeho postupové tažení zadrhlo ve čtvrté nejvyšší soutěži. Takže pokud se bývalí spoluhráči z Old Trafford rozhodnou, třeba bude mít Rooney práci velmi brzy. Otázkou také je, zda bývalý kanonýr na práci pro kamarády kývne.

foto: © Salford City FC