Kucka se ocitl před Giroudem, Modričem, Messim i Benzemou. Trumfli ho jen Vertonghen s Ronaldem

Agentura CIES Football Observatory zveřejnila v první polovině prosince žebříček aktuálně nejvíce vytížených veteránů branže, kam spadají hráči, kterým je šestatřicet a více let. A v první desítce za rok 2023 dosáhl více než solidního umístění také exsparťan ve službách Slovanu Bratislava Juraj Kucka.

Kucka se ocitl před Giroudem, Modričem, Messim i Benzemou. Trumfli ho jen Vertonghen s Ronaldem

Bývalý záložník Janova, AC Milán, Trabzonsporu, Parmy i Watfordu, jenž dorazil na Tehelné pole v létě loňského roku, odehrál v doznívajícím kalendářním období do 4. prosince již 4 164 minut (právě teď je to díky dalších 62 absolvovaným minutám proti Podbrezové ještě více), což ho v žebříčku řadí na třetí pozici.

Jen v této sezoně 2023/2024 už má Kucka v nohách pětadvacet soutěžních vystoupení za slovenského lídra a pět kvalifikačních střetů za národní tým.

FOTBAL NEJDE HRÁT DONEKONEČNA V DISKOMFORTU. V LEDNU UVIDÍME, JAK NA TOM BUDU A CO BUDE DÁL, ŘÍKÁ WEISS

Více než neúnavný motor Slovanu toho odehráli pouze jeho belgický vrstevník z Anderlechtu Brusel Jan Vertonghen (4 228 minut) a o dva roky starší portugalský kanonýr Cristiano Ronaldo z Al Nassru (4 267 minut).

Slovenskému reprezentantovi se naopak podařilo trumfnout hned několik globálně známých hvězd. Až za ním se umístili Francouz Karim Benzema (3 957 minut), Lionel Messi (3 930 minut), Luka Modrič (3 801 minut) či Olivier Giroud (3 751 minut).

"Není to špatná společnost," reagoval na svém osobním Instagramu sám spoluhráč Jaromíra Zmrhala, který si může své statistiky vylepšit ještě do měsíce dvěma starty. Jednak proti Olimpiji (14. 12.) a jednak proti Dunajské Stredě (17. 12).