Média i fanoušci se posmívají potupeným a vypískaným Rudým ďáblům. Proč se Ten Hag nemusí bát o místo?

Pískot fanoušků, zklamání a obrovská potupa. Manchester United se rozloučil v této sezoně s pohárovou Evropou domácí porážkou v Lize mistrů s Bayernem Mnichov 0:1 a přidal další zápis do kolonky toho, co se Rudým ďáblům nepovedlo. Britský tisk připomíná, že slavná značka z Old Trafford hodně ztratila na lesku a klubu nakládají i fanoušci.

Média i fanoušci se posmívají potupeným a vypískaným Rudým ďáblům. Proč se Ten Hag nemusí bát o místo?

Heroické vzpomínky na finiš finále Ligy mistrů z roku 1999, kdy United v samém závěru otočili duel s Bayernem si sice fandové anglického týmu před utkáním připomínali, jak jen mohli. Jenže realita na zeleném pažitu je vrátila do reality. Potupa byla o to větší, když fandové Bayernu spustili píseň „Fotbal's Coming Home“, která je synonymem pro anglický fotbal. „Šílený trapas pro United. Nejhorší na tom je, že to Němci zvládají zpívat v angličtině tak dobře, že to zní stejně, jako kdyby to zpívali domácí,“ rýpl si jeden z fandů. Druhý jen smutně doplnil, že Manchester United neměl proti nárok. „Šílené bylo, že jsme neměli šanci,“ napsal a přidal smutný emotikon.

Byl to zkrátka propadák. Manchester United skončil ve skupině A poslední, dostal patnáct branek. Stejný počet inkasovaly jen Antverpy, nikdo další není horší. Rudí ďáblové utrpěli čtyři porážky v šesti zápasech skupiny A, vyhráli pouze jednou, což je pro ně nové rekordní minimum v Lize mistrů. Manažer Erik ten Hag po utkání ale tým hájil. Pro TNT Sports řekl, že porážka s Bayernem o neúspěchu nerozhodla. „V tomhle utkání jsme si to neprohráli. Podali jsme dobrý výkon, ale byly tam i chyby. Individuální chyby. Nakonec to na dobrý výsledek nestačilo,“ tvrdil.

 

The Sun ironicky připomíná, že se Ten Hag snad po neúspěchu nemusí bát o místo, a to z jediného důvodu. Po konci sira Alexe Fergusona už tým vyměnil tolik slavných trenérů, že už nemá moc na výběr. Žádný totiž nebyl úspěšný a nevrátil chloubu z Old Trafford mezi evropskou elitu. „Výkon proti Bayernu byl velmi dobrý, nezasloužili jsme si prohrát, ale zápas jsme prohráli,“ stál si za svým manažer United.

Králův první klubový gól po téměř pěti letech Unionu nestačil. V osmifinále Ligy mistrů je Kodaň, v Evropě končí Sevilla i Manchester United

Tým chválil za velmi dobře organizovanou obranu, dobré napadání. „Ale nic jsme z toho nevytěžili,“ připustil kouč. „Ale je třeba si uvědomit, jakou kvalitu má Bayern. V týmu jsou obrovské individuality. Těm stačí jeden okamžik a hned vás potrestají,“ doplnil s tím, že si uvědomuje, že výkony United musí být konzistentnější. „Jako manažer musím zlepšit tým. Hráči i já musíme převzít zodpovědnost. Musíme společně pracovat na tom, abychom byli lepší. Ale hráči proti Bayernu vážně odevzdali na hřišti všechno. Tým musím pochválit a složit mu poklonu za to, jak proti skvělému Bayernu spolupracoval.“

Nic to nemohlo změnit na tom, že tým vyprovodil po zápase do kabin pískot fanoušků. A ostrovní média jen připomínají, že na slavná vítězství a trofeje mohou současní United jen vzpomínat. A na evropské poháry se na Old Trafford bude chodit nejdříve v září 2025. United doma prohráli v této sezoně s Bournemouthem, Newcastlem, Manchesterem City, Crystal Palace, Galatasaray a Brightonem.