Šokující tituly klubů? Jízda Kuky s Kadlecem, pohádka Vlků s Džekem i česká stopa ve Španělsku

Vyhrát titul není náhoda. Je to důkaz dlouhodobě dobře odvedené práce. I přes to se v nedávné historii fotbalu stalo, že vyhrál totální outsider. Příběh Leicesteru ze sezony 2015/16 obletěl celý svět. Nicméně překvapení najdeme v Německu, Španělsku i Francii. Navíc několikrát i s českou stopou.

KAISERSLAUTEN 1997/98

Kaiserslautern se zapsal do historie, když se stal prvním nově postoupivším týmem, který získal bundesligový titul. Tehdy u toho byli i Pavel Kuka a Miroslav Kadlec.

Do Bundesligy postoupil teprve v roce 1997, ale hned v úvodním zápase sezony porazili venku mistrovský Bayern Mnichov, což byla jen předzvěst věcí příštích.

Kaiserslautern získal titul zápas před koncem, což znamenalo sladkou pomstu pro trenéra Otto Rehhagela, který byl v roce 1996 vyhozen právě z Bayernu.

Klub na začátku sezony podepsal smlouvu s mladým Michaelem Ballackem, který se v týmu objevil v 16 zápasech. Kaiserslautern však brzy upadl v nemilost kvůli špatnému finančnímu hospodaření a nyní se nachází ve druhé lize, byl ale i o patro níž.

Foto: Profimedia