Šokující tituly klubů? Jízda Kuky s Kadlecem, pohádka Vlků s Džekem i česká stopa ve Španělsku

Vyhrát titul není náhoda. Je to důkaz dlouhodobě dobře odvedené práce. I přes to se v nedávné historii fotbalu stalo, že vyhrál totální outsider. Příběh Leicesteru ze sezony 2015/16 obletěl celý svět. Nicméně překvapení najdeme v Německu, Španělsku i Francii. Navíc několikrát i s českou stopou.

Šokující tituly klubů? Jízda Kuky s Kadlecem, pohádka Vlků s Džekem i česká stopa ve Španělsku

LEICESTER 2015/16

Leicester City byl před sezonou 2015/16 nejméně pravděpodobným týmem, který by mohl získat titul v Premier League.

V roce 2014 Foxes postoupili do nejvyšší soutěže a v následující sezoně se jen stěží udrželi. Před začátkem sezony 2015/16 propustili svého manažera, do funkce přišel Ital Claudio Ranieri. Přesto Leicester City překonal kurz 5000:1 a získal nejnečekanější ligový triumf v novodobé historii.

Tým Leicesteru City tvořila parta hráčů, kteří většinu své kariéry působili v Championship. V týmu se objevilo několik levných (ale geniálních) posil v podobě Riyada Mahreze a N'Golo Kanteho, zatímco útočník Jamie Vardy ještě před několika sezonami hrál amatérský fotbal.

Leicester City se však pod vedením Ranieriho pustil do boje s giganty z Premier League. Svým rychlým fotbalem všechny zaskočili, duo Jamie Vardy a Riyad Mahrez skórovalo pro radost a Kante dělal pořádek ve středu hřiště.

Foto: Leicester City