Škoda, Tecl, Švec. Slavia B se chystá na šlágr podzimu. Jednu posilu z ligy bych bral, hlásí Střihavka

Rezerva Slavie má jedinečnou šanci dostat se na první místo A skupiny ČFL. Do sezony šla s cílem vrátit mladíky v sešívaném do profesionální soutěže a kolo před koncem poločasu třetí ligy se může tým vedený trenérem Davidem Střihavkou dostat do vedení. Stačí maličkost, v neděli od 10:15 v Horních Počernicích musí Slavia B vyhrát ve šlágru nad zatím vedoucí Hostouní. Sešívaní mohou vsadit na ligou ostřílené borce i plejádu talentů. „Jednu posilu z ligy bych bral, ale nejdeme cestou, že bychom měli takových hráčů třeba šest,“ hlásí Střihavka.

Škoda, Tecl, Švec. Slavia B se chystá na šlágr podzimu. Jednu posilu z ligy bych bral, hlásí Střihavka

Hostouň má necelých patnáct stovek obyvatel, přesto vládne třetí lize a nic na tom nezměnily ani poslední dvě porážky. Duel proti rezervě slavného S berou všichni v klubu jako svátek. „Vyšlo to náramně, když hraje druhý s prvním. Když získáme tři body, dostaneme se do vedení, což byl jeden z našich cílů do sezony,“ neskrývá Střihavka.

foto: SK Slavia Praha

Odmítá myšlenku, že jen podle výsledku podzimního šlágru ČFL se bude ve vršovické centrále Slavie hodnotit první půlka sezony. Trenér dobře ví, že si mladá parta v sešívaných dresech vybrala pár slabších míst. „To je daň za mládí. Máme v kádru čtrnáct dorostenců, i tak jsme udělali slušná čísla,“ dívá se na vizitku svého týmu s optimismem.

Dobře ví, že když v létě k mužstvu přišel, dostal jako hlavní úkol vrátit slávistické béčko do FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.  Na mladé hráče je tlak, Střihavka přiznává, že s přibývajícími koly se na Slavii B chtěli všichni vytáhnout. Tým ale padl jen dvakrát. Silný sok prý přijede do areálu Xaverova i v neděli. „Trenér Rodinger v týmu nastolil řád a tréninkový proces. Do týmu dokázali začlenit řadu cizinců, kterým se daří a může o ně být zájem z vyšších soutěží. Celou dobu Hostouni koukáme na záda, ale teď máme šanci a chceme se dostat na první místo,“ burcuje trojnásobný mistr ligy Střihavka.

Ten má v týmu řadu slávistických talentů, opřít se ale může i o pár zkušených matadorů. Michal Švec hraje stabilně. V sestavě se na podzim objevili i útočníci Stanislav Tecl a Milan Škoda. Kdyby tihle dva měli hrát na hrotu spolu, nejspíš by po duu ráda sáhla i řada celků z nejvyšší soutěže. Tecl si zahrál třikrát a dal jeden gól, Škoda sedm startů proměnil ve dva zásahy.

„Standa je hráčem áčka, přišel jen pomoci a Milana Škodu brzdily zdravotní problémy. Teď by ale měl být fit,“ věří Střihavka a zdůrazní, že drtivou většinu podzimu sázel jeho tým na naděje a talenty. „Jednu posilu z ligy bych na Hostouň bral,“ přiznává. Áčko Slavie hraje ve čtvrtek Evropskou ligu s AS Řím, ligový duel pak čeká sešívané na Hané proti Sigmě v neděli odpoledne, tedy až po taháku ČFL

foto: SK Slavia Praha

Myslet na to, kdo nakonec proklouzne do baráže o postup do druhé nejvyšší soutěže, je brzy. Hostouň nicméně už dopředu vyhlásila, že sice bude chtít v ČFL vyhrávat, ale posun do profesionálního fotbalu prý není na programu dne. I když se v souvislosti s ní mluví tak, že se na scénu dere další „víska“, která může jít ve stopách Blšan. Střihavka se hlasy rivala uchlácholit nenechá a vše bere s plnou vážností. „Na nějaká současná vyhlášení soupeřů nebudeme spoléhat. A nejde jen o Hostouň, nahoře musíme počítat i s Domažlicemi,“ naráží kouč Slavie B na třetí tým tabulky, který navíc nad Slavií B i Hostouní na podzim vyhrál.

Teď má ale Střihavka jen bitvu s nejbližším soupeřem, na jehož lavičce bude jeho dobrý známý. „Dominik Rodinger chytal nejvyšší soutěže i v cizině. Známe se i z doby, kdy se staral o kemp pro hráče bez angažmá. Je to obrovsky pracovitý kluk a v Hostouni odvádí skvělou práci.  Určitě má ambice, ale my budeme chtít určitě vyhrát a skončit po podzimu ve třetí lize první,“ dodává kouč Slavie B.

foto: SK Slavia Praha

Právě Rodinger si před časem přál, aby se zápas hrál na hlavním stadionu ve Vršovicích, kam by prý našlo určitě cestu více diváků. Tohle přání se ovšem nesplní. „I stadion v Horních Počernicích je útulný a fanoušci taky přijdou,“ věří Střihavka. V první lize se áčko spoléhá na podporu vyhlášené Tribuny Sever, i rezerva prý má ale svůj počernický „kotlík.“ „Snad fanouškům uděláme radost a po zápase bude vítězná děkovačka,“ přeje si.

Vzpomínka na Blšany ožívá, Hostouň vládne ČFL a drtí konkurenci. Ve druhé lize neskončí