Byl Onana unáhlenou volbou? Rudí ďáblové upínají zrak na jih Evropy a kamerunská tvář je v nejistotě

V létě Manchester United vítal s velkou pompou nového strážce třech tyčí, který je vyšel na 47 milionů liber. Dosavadní gólman David de Gea byl často pod kritikou za své laciné chyby, které Rudé ďábly stáli důležité body. André Onana se však již po pár měsících jeví jako unáhlenou volbou, což by mohlo vést k oživení zájmu o hvězdičku Porta.

Byl Onana unáhlenou volbou? Rudí ďáblové upínají zrak na jih Evropy a kamerunská tvář je v nejistotě

Inter Milán si mne ruce, neboť za pouhý rok dokázal Onanu báječně zpeněžit a prodat za pořádnou sumu. Na Old Trafford se však africkému brankáři nedaří a podepisuje se to i pod výsledky. Objevují se dokonce u fanoušků názory, že i nechtěný De Gea by byl přínosnější.

Ze současné jedničky by se rázem mohla stát týmová dvojka, anebo by mohla být uvolněna. V médiích byl skloňován možný návrat na San Siro, ale vedení Nerazzurri tuto variantu prozatím vyloučilo. Sedmadvacetiletý Onana tak žije v nejistotě, jaká budoucnost jej bude čekat po lednovém přestupovém okně.

DALŠÍ ZESMĚŠNĚNÍ OD MĚSTSKÉHO RIVALA? VEDENÍ CITY BY RÁDO NA MODROU STRANU MANCHESTERU PŘETÁHLO NADĚJI UNITED

Podle portálu Fichajes chce Manchester United oživit svůj zájem o Dioga Costu a požadovaná suma 65 milionů liber by neměla být problém. Čtyřiadvacetiletý portugalský brankář ve službách Porta byl v hledáčku již před Onanou, ale nakonec z důvodů vysoké ceny na něj volba nepadla. Situace je však kritická, proto došlo ke změně názoru. 

Costa se v posledních dvou sezónách prezentuje velmi vydařenými výsledky. Ve 122 startech napříč všemi soutěžemi si připsal 50 čistých kont a dopomohl k zisku sedmi trofejí. Problém by ale mohla být jen ta jeho cena, která by mohla Rudým ďáblům přitížit v plánu držet vyrovnanou Finanční Fair Play (FFP).

Foto: Manchester United FC