V Bayernu se smiřují s tím, že přijdou o svůj kanadský klenot. Real se dozvěděl, kolik bude Davies stát

V průběhu poslední dekády se stěhovali z Bayernu Mnichov do Realu Madrid například německý záložník Toni Kroos (2014) či rakouský obránce David Alaba (2021). V roce 2024 by do této společnosti mohl přibýt také kanadský zadák Alphonso Davies, jenž by se údajně po sezoně výměně Německa za Španělsko nebránil.

V Bayernu se smiřují s tím, že přijdou o svůj kanadský klenot. Real se dozvěděl, kolik bude Davies stát

Stabilní reprezentant Kanady, který by měl v příštím roce dosáhnout za svou zemi jubilejních padesát mezinárodních startů, je součástí bavorského giganta od roku 2019, kdy dorazil do jeho struktur z Vancouveru Whitecaps a vedení z Allianz Areny za něj poslalo přes oceán 14 milionů eur.

Od té doby naskočil Davies do 169 soutěžních duelů německého suveréna a kromě osmi branek mu bylo napočítáno také 28 gólových asistencí, s tím, že za tak krátkou dobu se mu podařilo dosáhnout na třináct trofejí včetně triumfu v Lize mistrů i pěti bundesligových primátů.

Již brzy by však mohl sbírat další úspěchy v LaLize. V Mnichově už dokonce podle informací Diario AS stanovili cenu, za kterou by mohl být jejich defenzivní klenot k mání. Bílý balet, který ho neúspěšně lanařil již letos v létě, by ho mohl získat za 50 milionů eur.

Přišel jako superstar, odchází jako legenda. Fellaini už by neměl pokračovat ani v Číně, ani v Evropě

Agent globálně známé hvězdy, která má v Allianz Areně kontrakt do roku 2025, již v posledních týdnech jednal se sportovním ředitelem Realu a jeho mediální výstup byl následující - přestup se realizuje ve chvíli, až budou představitelé obra ze San Bernabéu souhlasit s požadovanou částkou Bayernu.

My jen dodáváme, že na transfermarkt.com svítí u jeho jména cifra 70 milionů eur a výše zmíněná částka, jež je o dvacet milionů eur nižší, by mohla být rok a půl před vypršením kontraktu kompromisem. 

Obranná řada současného Realu je v tuto chvíli hodně zkušená. Nejvýraznější roli v ní hrají Carvajal (31), Alaba (31), Mendy (28), Rüdiger (30) či Nacho (33) a nejmladším hráčem, který si pravidelně připisuje starty, je García (24). Dlouhodobé lanaření Daviese tak jednoznačně dává smysl. Jak ze sportovního, tak z marketingového hlediska.

Trapas mládežníků Arsenalu. Wilsherem vedený tým si popletl Bournemouth s Brightonem a střet se musel odložit