Absenci Tonaliho je nutné řešit. Pět možných tváří, které by od ledna mohly hájit barvy Newcastlu

Newcastle United se zámožným majitelem v zádech vykazuje v posledních letech ty nejvyšší ambice. Loňské čtvrté místo v tabulce Premier League měl být jen začátek. Družina kouče Eddieho Howea nyní skrze účast ve skupinové fázi Ligy mistrů zjišťuje, jak náročné je to bojovat na vícero frontách, proto chce v lednu rozšířit své řady. Porozhlížet se má nejen na anglickém trhu, ale také v Saúdské Arábii, kde očekává, že někteří letní uprchlíci by mohli zatoužit po návratu do Evropy.

Absenci Tonaliho je nutné řešit. Pět možných tváří, které by od ledna mohly hájit barvy Newcastlu

Straky chtějí podle The Sun podepsat během ledna nového středního záložníka. Tento tah je de facto vynucený, neboť na deset měsíců nemohou počítat se šedesátimilionovou investicí Sandrem Tonalim, který má stopku kvůli sázení. V této spojitosti se objevuje jméno francouzského záložníka N´Gola Kantého, který v červenci opustil Blues a zamířil do Al-Ittihadu.

Trh v Saúdské Arábii se během léta vyzbrojil celou řadou zvučných jmen a některé evropské adresy nyní napjatě čekají, zda původní hlad po lukrativních smlouvách vystřídá touha vrátit se do pozornosti starého kontinentu. Newcastle tak sleduje také Rúbena Nevese i Sergeje Milionkoviče-Saviče z Al Hilalu.

TOTÁLNÍ ŠOK! KTERÉ SLAVNÉ TÝMY VYPADLY V TOMTO TISÍCILETÍ Z TOP LIG?

V úvahu ale připadá také skotský legionář Scott McTominay. V barvách Manchesteru United plnou důvěru nemá, přestože v národních barvách exceluje. Šestadvacetiletý záložník byl již v létě spojován s přestupem do West Hamu za 30 milionů eur, což by nemusel být problém, pokud Rudí ďáblové budou ochotni tohoto středopolaře opět uvolnit.

Jako poslední jméno je podle portálu Fichajes skloňován německý záložník Toni Kroos, který by mohl v létě opustit San Bernabéu. Newcastle by chtěl případně Bílý balet oslovit již během ledna a klubu i hráči nabídnout podmínky, po kterých by došlo k rozvázání smlouvy předčasně.

Foto: Newcastle United FC