Arsenal musí mít na trhu ostřejší lokty. Z pěti vytoužených letních posil dopadl jen Rice

Londýnský Arsenal se po letech v útlumu stává opět atraktivní adresou, přesto se tamnímu vedení v čele se španělským stratégem Mikelem Artetou nedaří zlákat všechny své vytoužené cíle. Dokládá to i letošní léto, kdy měli Gunners v merku hned pětici zajímavých posil, ale nakonec dokázali získat pouze Declana Riceho z West Hamu.

Arsenal musí mít na trhu ostřejší lokty. Z pěti vytoužených letních posil dopadl jen Rice

V minulém ročníku Premier League dlouhou dobu živili na Emirates Stadium šance na zisk mistrovského titulu. Ten ale nakonec ukořistil Manchester City, který vykázal pevnější nervy v závěru sezóny. Také v té aktuální má být Arsenal jedním z favoritů a po jedenácti odehraných kolech ztrácí na čelo tabulky pouhé dva body, pokud pomineme druhý Tottenham, jenž má zápas k dobru.

Problém je však ve schopnosti vyjednat podmínky s hráči, kteří by mohli posílit kabinu. Jak na Ostrovech informoval The Mirror, Declan Rice byl jediným hráčem z pěti letních cílů, kterého se podařilo Gunners podepsat.

TRAPAS MLÁDEŽNÍKŮ ARSENALU. WILSHEREM VEDENÝ TÝM SI POPLETL BOURNEMOUTH S BRIGHTONEM A STŘET SE MUSEL ODLOŽIT

V případě někdejší tváře West Hamu se jednalo o dobrý tah, neboť Rice v této sezóně naskočil do šestnácti soutěžních zápasů napříč všemi soutěžemi a připsal si dvě trefy a stejný počet asistencí. Nákladná investice 105 milionů liber však zůstala ze seznamu přání nakonec jediná.

Arsenal si brousil zoubky také Masona Mounta z Chelsea, který nakonec vyslyšel za 55 milionů liber volání z Manchesteru United. Předmětem zájmu byl také obránce Crystal Palace Marc Guéhi, jenž se nakonec rozhodl zůstat v Selhurst Parku. Moussa Diaby dal po odchodu z Leverkusenu přednost Aston Ville za 36 milionů liber a nezdar se zrodil také v případě vábení Moisése Caiceda, který zamířil za 115 milionů liber na Stamford Bridge.

Dojde k posílení družiny kouče Mikela Artety již během lednového okna? Dá se to očekávat, ale Arsenal musí mít ostřejší lokty, pokud chce vytoužené akvizice zlákat pro svůj záměr.

Foto: Arsenal FC