Jablonec má nového šéfa. Poslední dvě sezony byly náporem na nervy všech kolem, říká povýšený Flodrman

Jablonec má nového předsedu představenstva, jímž se stal bývalý severočeský hráč a dlouholetý funkcionář ze Střelnice Petr Flodrman.

Jablonec má nového šéfa. Poslední dvě sezony byly náporem na nervy všech kolem, říká povýšený Flodrman

Ten ve funkci nahradil Andrého Krufa, jenž letos dostal u soudu za odcizení necelých 10 milionů korun trest odnětí svobody na 18 měsíců. Majitel Miroslav Pelta tak nebyl jediný, kdo měl v rámci zelenobílých barev své problémy...

"Jistě to přispěje ke stabilizaci statutárních orgánů s ohledem na jeho loajalitu, odborné a praktické zkušenosti. Tato změna bude představovat také vyšší důvěryhodnost vzhledem k tomu, že je Flodrman zcela bezúhonný člověk," okomentovala nové obsazení místopředsedkyně představenstva Zdeňka Truhlářová, jejíž slova nabídl web fkjablonec.cz.

Flodrmanova pracovní náplň by se ovšem nijak zásadně měnit neměla. "Moje role v klubu se v zásadě moc nezmění. Zrušena byla pozice prokuristy, kterou jsem zastával, ale náplň mojí práce zůstává stejná," informoval.

Zápas podzimu? Výhra v derby může mít extra impulz. Výroky Látala mě překvapily, říká Podaný

Jedním z jeho nejbližších sportovních cílů bude to, aby se dokázal Jablonec po dvou nevýrazných sezonách vzpamatovat a vrátit se do první poloviny prvoligové tabulky. Zvrátit ročník se pokusí již předposlední zářijovou neděli v Hradci Králové.

"Z úspěchů minulosti se nedá žít a ze statistik už vůbec ne. Rozhoduje současná výkonnost a síla týmu. Dlouhodobé vize se v našem případě odkládají do doby, kdy se nám podaří opustit v tabulce místa ohrožující naše setrvání v nejvyšší soutěži. Poslední dvě sezóny byly náporem na nervy všech kolem klubu, a tak bych byl rád, aby se to neopakovalo i letos," vzkázal Flodrman.

Družina trenéra Radoslava Látala tak má co dělat. V úvodních osmi kolech totiž stále neokusila chuť vítězství a s pěti získanými body jí patří až čtrnáctá pozice s bodovým náskokem na nejhorší tandem Karvinou a Zlín.

Které borce pomohl zformovat trenér Kováč? Střelce v Nizozemsku či Trpišovského cíl