Které borce pomohl zformovat trenér Kováč? Střelce v Nizozemsku či Trpišovského cíl

Radoslav Kováč patří v Česku mezi neprogresivnější trenéry. Rád hraje útočně a baví lidi, nicméně stíhá u toho i vychovávat fotbalisty. Hned tři, kteří mu prošli pod rukama v Pardubicích, teď dělají velkou kariéru.

Které borce pomohl zformovat trenér Kováč? Střelce v Nizozemsku či Trpišovského cíl

DOMINIK JANOŠEK

Je fotbalovým cestovatelem. Dominik Janošek má pořád pouze 25 let, ale v životopise mu už svítí tolik klubů, jako by měl zítra končit kariéru. Z Brna se vydal na Slovácko, kde si ho vyhlédla Plzeň. Po přesunu na západ Čech přišel kolotoč hostování – Mladá Boleslav, Zlín a Baník. Nikde to ale neklaplo.

Až v Pardubicích. Pod křídla si ho totiž vzal právě trenér Kováč. "Trenér Kováč má zásadní podíl na jeho vzestupu,“ řekl v únoru pro eFotbal.cz Martin Shejbal, sportovní ředitel klubu. "Je na něj neskutečně náročný, někdy možná až moc. Dominik je ale velmi inteligentní, takže začal chápat, co mu může pomoct.“

Shejbalovu domněnku Janošek potvrdil. "Hrával jsem o pozici níž, na té šestce a osmičce. Spíš jsem musel tvořit hru a být neustále s balonem. Trenér Kováč mě posunul výš a řekl mi, že důležité je, abych byl v těch správných prostorech, kde jsem nebezpečný pro soupeře,“ dodal čtyřiadvacetiletý fotbalista.

A taky, že byl! Devět gólů v posledním ročníku a následný přestup do nizozemské Bredy, kde ve střeleckých hodech pokračuje.

Zdroj: FK Pardubice