Všechno, co na přestupovém trhu děláme, má svůj důvod, zapřísahají se šéfové Chelsea

Caicedo, Lavia, Nkunku, Palmer, Disasi, Jackson, Ugochukwu, Sanchez, Washington, Angelo a další. Příchody Chelsea i během posledního transferového okna neznaly početních ani finančních limitů. Vedení klubu však tvrdí že ví co dělá.    

Všechno, co na přestupovém trhu děláme, má svůj důvod, zapřísahají se šéfové Chelsea

Cca miliarda utracených liber za poslední tři přestupová okna, přeplněná kabina na Stamford Bridge, řada nových tváří a výsledky zatím prachmizerné. Sportovní ředitelé Chelsea Paul Winstanley a Lawrence Stewart nicméně tvrdí, že vědí co dělají. V rozhovoru pro klubový web Chelsea citovaný webem TribalFootball sice připouštějí, že počet hráčů, které za poslední rok do západního Londýna přivedli je poněkud vyšší, než původně plánovali, nicméně stále trvají na tom, že jejich přístup má svou metodu.

"Plánujeme dvě přestupová okna dopředu," prohlásil Winstanley, které do jeho pozici instaloval po převzetí klubu Todd Boehly.  "Nechceme být reaktivní. Musíme vnímat celý kádr jako celek. Od hráčů, kteří jsou na hostování až po mladíky v akademii. Je to hráčská skládačka, kterou musíme dát nějakým způsobem dohromady." A jeho kolega Stewart k tomu dodal, že nyní na sportovním úseku plánují proces přezkoumání a reflexi stávajícího kádru Chelsea. ten - minimálně na hřišti - pod vedením Mauritia Pochettina zatím příliš promyšleně nepůsobí, když Blues před nedělním zápasem z Bournemouthem vytěžili ze čtyř zápasů pouhé čtyři body a před 5. kolem na vedoucí Manchester City ztráceli už osm bodů. 

Duo Winstanley + Stewart si nicméně za svou prací stojí a věří, že se objem talentu, který do klubu napumpovali postupně začne projevovat na hřišti. "Byly tu určité věci, do kterých jsme museli v létě říznout, protože výsledky na hřišti na konci minulé sezony jasně ukázaly, že to nefunguje. Museli jsme provést změny, abychom klub dostali do lepší pozice. Máme pocit, že se nám to podařilo," uzavřel Stewart.  S tím, že nákupy rozhodně nekončí a pokud si vedení vyhodnotí, že něco nefunguje/není připraveno ideálně, nemají problém znovu sáhnout hluboko do kapsy.