Preview: Nottingham - Burnley. Forest by rád po repre pauze navázal na výhřu s Chelsea

Po vítězství 1:0 nad Chelsea na Stamford Bridge přišla reprezentační přestávka pro Nottingham Forest pravděpodobně v nevhodnou dobu. Po návratu ho čeká zdánlivě příznivé střetnutí s Burnley, ačkoli Forest si bude dobře vědom toho, že Clarets ho v této sezóně již porazili a minulý měsíc ho vyřadili z EFL Cupu.

Preview: Nottingham - Burnley. Forest by rád po repre pauze navázal na výhřu s Chelsea

Nottingham - Burnley

Pondělí, 20:45 - City Ground (Nottingham)

Jedná se překvapivě teprve o druhý domácí ligový duel Forestu v této sezóně a vzhledem k tomu, že ten první skončil vítězstvím 2:1 proti Sheffieldu United, který v minulé sezóně postoupil společně s Burnley, se zdá, že věštby jsou dobré pro to, aby si Tricky Trees zajistili pátou domácí výhru v Premier League (PL) za sebou. Aby se jim to podařilo, budou muset dokázat něco, co se jim nepovedlo od roku 2012, a sice porazit Burnley (0-3-4)!
 
To je asi jediné pozitivní znamení, kterého se Burnley v současné době může chytit, protože po třech porážkách na začátku sezóny se po návratu do PL nachází na samém chvostu tabulky. Reprezentační přestávce předcházel výprask 2:5 od Spurs, po němž kouč Vincent Kompany zdůraznil, že jeho tým musí "zmenšit náskok" ostatních týmů, protože se snaží vyhnout čtvrté prohře v řadě na úvod ligového ročníku, což se týmu stalo teprve dvakrát v historii!
 
Nemusíte být zrovna fotbalový expert, abyste viděli, v čem spočívá současný problém Burnley, kterým je defenziva. Clarets před tímto kolem PL inkasovali 11 gólů a poté, co se klubu nepodařilo v přestupovém období přivést kvalitního levého obránce, se nabízí otázka, zda množství útočných talentů Burnley stačí na to, aby vyvážilo špatnou obranu.
 
Koho sledovat: Anthony Elanga byl hrdinou zápasu s Chelsea, ale v profesionálním fotbale doma ještě nikdy neskóroval. Zeki Amdouni byl hrdinou Burnley v zápase EFL Cupu a devět z jeho předešlých deseti klubových branek padlo po přestávce.
 
Zajímavost: V uplynulých jedenácti kláních v PL se Forest trefil, což je jeho nejdelší série v nejvyšší soutěži od srpna 1995, kdy se prosadil ve 14 duelech po sobě.