Liverpool si pojišťuje klíčového muže. Salah to není

O TAA, jak pravého wingbacka výběru Jurgena Kloppa přezdívají fanoušci Reds, se zajímají španělští giganti. Na Anfieldu jim ale podle všeho pomyslná pšenka nepokvete.  

Liverpool si pojišťuje klíčového muže. Salah to není

Liverpool se podle zpráv anglických médií blíží k podepsání nové smlouvy s pravým krajem Trentem Alexanderem-Arnoldem. Čtyřiadvacetiletý hráč, který je produktem klubové mládežnické akademie, odehrál za svůj mateřský tým přes 270 zápasů a nyní se má stát podle webu 90min jedním z nejlépe vydělávajících hráčů klubu, když je podle informací z kuloárů Anfieldu na cestě k tomu, aby se jeho týdenní plat posunul na úroveň kolem 250 000 liber týdně. Což bude znamenat, že by se  vyrovnal nejlépe placeným obráncům na světě.

Nová smlouva - ohledně které má sportovní úsek Liverpoolu věžit, že bude podepsána je před vánocemi - by měla “odpružit” zájem španělských kolosů Barcelony a Realu Madrid, kteří oba v Anglii loví řešení na pravý kraj své obranné čtveřice. A právě Trent Alexander-Arnold, stejně jako jeho kolega z anglické reprezentace Reece James hájící barvy Chelsea, mají být ve skautovacích seznamech klubů ze San Bernabeua respektive Nou Campu velmi vysoko. Alexander-Arnold by tak mohl mít o své budoucnosti více než rok a půl před vypršením stávajícího kontraktu, jež platí do konce sezóny 2024/25.

Reds tak podle všeho utínají určité spekulace ohledně možného většího zemětřesení, které se množily především během první poloviny září.  Tehdy totiž nejprve byl s odchodem z Anfield Road spojován egyptský křídelním Mohammed Salah, za kterého měl saudskoarabský Al-Ittihád nabízet podle některých spekulací rekordních až 215 milionů liber, následně pak ve vzduchu visel možný přesun samotného Jurgena Kloppa na pozici šéfa německého nároďáku, jež se uvolnila po odchodu Hansiho Flicka. Zavázání si jednoho z nejlepších pravých krajů současného světového fotbalu tak vypadá jako prohlášení, že současná éra Liverpoolu nekončí.