Látal s Kozlem se shodli, že Podještědské derby nabídlo dva různé poločasy. Jablonecký trenér nechápal výroky sudího

Na pozápasové tiskové konferenci po Podještědském derby hovořili hlavní trenéři obou celků, Radoslav Látal a Luboš Kozel. Oba lodivodi se shodli, že by utkání rozdělili na dva odlišné poločasy – první vyzníval pro Liberec, druhý pro Jablonec. Látal nechápal některé výroky sudího Berky.

Látal s Kozlem se shodli, že Podještědské derby nabídlo dva různé poločasy. Jablonecký trenér nechápal výroky sudího

Tradiční Podještědské derby skončilo potřetí z posledních pěti zápasů remízou 1:1. Pro Slovan otevíral skóre z penalty Tupta, po změně stran za Jablonec vyrovnal Tekijaški.

Oba trenéři hodnotili zápas jako utkání dvou odlišných poločasů, čemuž neodpovídaly pouze branky, ale rovněž i zápasové statistiky.

“Zápas bych rozdělil na dva poločasy. V prvním nás rozhodila penalta. Dlouho se nehrálo, bylo tam pošťuchování, celkově nás to úplně vyhodilo z rytmu,“ řekl na tiskové konferenci Látal.

“Rozdělil bych zápas na dvě části. V prvním poločase jsme měli velmi dobrý vstup korunovaný penaltou a gólem. V druhém poločase jsme udělali zbytečný roh a z něj inkasovali, to Jablonec povzbudilo,“ doplnil svého kolegu z oboru Kozel.

Látal dle svých slov udělal pořádnou bouřku v kabině. Poté na hřišti viděl jiný Jablonec. Trenér Jablonce se na tiskové konferenci vyjádřil ke skupině okolo sudího Berky: “Nechápu některá rozhodnutí rozhodčího. Že měl jít ve 20. minutě ven Chaluš po druhé žluté kartě, o tom se nemusíme bavit. Pak jsme třeba dali gól, když jsme rychle rozehráli, ale z jakého důvodu nám ho rozhodčí neuznal? Vždyť sudí neukazoval, že hrát se bude na píšťalku.“