Prioritou stagnujícího Daňka je zahraničí, což však nemusí vyjít. Pak by mohl slavit úspěch Látalův Jablonec

Byť je považován za velkou ligovou naději, v sezoně 2023/2024 je zatím zcela bez využití a to jak v první, tak ve druhé nejvyšší soutěži. V rámci FORTUNA:LIGY byl nominován k utkání třikrát z pěti případů, leč do hry se nikdy nedostal, což platí i pro místo v mužstvu pro venkovní duel v Kodani. Navíc nepomáhá ani klubové rezervě ve F:NL.

Prioritou stagnujícího Daňka je zahraničí, což však nemusí vyjít. Pak by mohl slavit úspěch Látalův Jablonec

Řeč je o stagnujícím sparťanském středopolaři Kryštofu Daňkovi, jenž dostal od sportovního úseku svolení k tomu, aby si našel nový klub, do něhož by mohl být v nejbližší době zapůjčen.

Funkcionáři Tomáš Rosický a Tomáš Sivok původně navrhovali půlroční hostování bez opce na trvalý přestup, což zatím narazilo u zahraničních zájemců.

Sám Daněk by přitom do ciziny vyrazil rád a jde o jeho prioritu, nicméně i když připadají v úvahu kluby z rakouské Bundesligy, nizozemské Eredivisie i belgické First Division A, případní nápadníci by o opci přišli jen neradi.

Nakonec by tedy mohlo dojít ke kompromisu a jestliže by byla v dohodě zakotvena dohoda o odkupu alespoň za tři miliony eur (na transfermarkt.com svítí u jeho jména poloviční částka), úřadující mistr by na to slyšet mohl.

Jestliže by zahraniční cesta nevyšla, zájem o exolomoucký talent je i v domácím prostředí, s tím, že nejvýraznějším uchazečem o jeho služby se zdá být Jablonec.

Na tiskové konferenci už to ostatně zmínil i sám kouč Radoslav Látal. "Stále na něčem pracujeme. Chceme ještě posílit a oživit mužstvo směrem do ofenzívy," přiznal nástupce Davida Horejše na webu fkjablonec.cz.

Čtrnáctý celek tabulky je stále bez vítězství a navíc vstřelil jen tři branky. Chramosta s Drchalem by evidentně potřebovali ve středu pole ještě o něco lepší servis.

Z Letné už jsou na Střelnici zapůjčeni Matěj Polidar a Filip Souček. Mohlo by k nim v dohledné době přibýt také další nepotřené sparťanské "zboží"?

Ligový semafor: Bezradní hosté, mizerný týden sparťanského kapitána a úspěšní žolíci