Review: Wolverhampton - Liverpool. Reds dokázali po změně stran otočit nepříznivý vývoj

Wolves podlehli v pátém kole Premier League doma Liverpoolu 1:3. Už před výkopem si Jürgen Klopp stěžoval na brzký start utkání, když Reds těchto klání, a to zejména po reprezentačních přestávkách, hráli v posledních sezonách s přehledem nejvíce. Hostům se v nich navíc dlouhodobě nedařilo a i tentokrát už v sedmé minutě inkasovali. O přestávce však Němec sáhl k ofenzivnímu střídání, díky němuž hosté výrazně zlepšili svůj výkon a nakonec dosáhli na obrat skóre. U všech tří branek si připsal asistenci Mohamed Salah, jenž celkovým počtem 64 gólových nahrávek překonal africký rekord nejvyšší anglické soutěže.

Wolverhampton - Liverpool 1:3

Branky: 7. Hwang - 55. Gakpo, 85. Robertson, 90+1. Elliott

Kloppovi svěřenci věřili, že po loňské nevydařené sezoně se jim podaří vrátit do přímého boje o titul. Úvodní čtyři kola napověděla tomu, že by se to klidně mohlo podařit, protože Reds kromě remízy s Chelsea pokaždé zvítězili. Nadějně to s jejich vyhlídkami vypadalo i ve Wolverhamptonu, odkud z posledních sedmi ligových návštěv šestkrát odjížděli s tříbodovým ziskem. V minulém ročníku tam však padli rozdílem třídy, tentokrát navíc měli problém s obsazením defenzivních řad, v nichž se musel objevit mladík Jarell Quansah.

Právě oslabená obrana Reds nezmohla nic s rychlým protiútokem Vlků, který vedl Pedro Neto v sedmé minutě. Šikovný Portugalec proběhl s míčem skrz pokutové území a naservíroval jej přímo na nohu Hee-Chana Hwanga, na nějž čekala odkrytá brána. Hostům se nedařilo prokombinovat se až k zakončení, a tak opět zahrozil Neto. Znovu si navedl balon do vápna, ale tentokrát místo přihrávky zvolil střelu, ta prosvištěla vedle levé tyče. Portugalský křídelník si během první půle dělal z protihráčů cvičné kužely, nicméně k druhé brance žádná z jeho povedených akcí nevedla. Ve velké šanci Liverpoolu se objevil Coady Gakpo, avšak z penaltového puntíku zamířil vedle. V samém závěru poločasu pálil Salah a dorážel Dominik Szoboszlai, ovšem přes oranžový blok žádná rána neprošla.

Nepříznivý výsledek se trenéru Kloppovi nezamlouval, a tak hned zpočátku druhé půle do hry vyslal Luise Díaze, jenž mohl okamžitě po svém příchodu skórovat. Jeho prudká hlavička jen těsně minula pravou tyč. V 55. minutě byl útok Reds efektivnější, když Salah našel přesnou přihrávkou Gakpa před prázdnou bránou a ten bez problému vyrovnal. Liverpool ve druhé půli dominoval, ale zvrátit průběh utkání se nedařilo. Důkazem toho byla i promarněná šance Darwina Núňeze, který se ocitl sám před gólmanem. José Sá však předvedl skvělý zákrok. Tlak hostů se přesto vyplatil, neboť v závěrečných minutách se prosadil Andrew Robertson, jehož před bránou našel opět Salah. Aby krutých ran pro Wolves nebylo málo, Egypťan pak ještě vybídl k zakončení Harveyho Elliotta a jeho střelu tečoval do sítě Hugo Bueno.

Vlci nenavázali na únorové vítězství a s věhlasným soupeřem padli. Druhou výhru v sezoně tak budou moci přidat přesně za týden v Lutonu, Liverpool příští neděli přivítá West Ham.