Review: Tottenham - Brentford. Hostům absence potrestaného krále hazardu neuškodila

Tottenham padl ve 37. kole Premier League s Brentfordem 1:3. Kohouty poslal v posledním domácím duelu sezony do vedení už v osmé minutě Harry Kane, který se prosadil nádhernou ranou do šibenice. Anglický útočník se zároveň stal teprve druhým hráčem, jenž v jedné sezoně dokázal vsítit 10 branek v zápasech hraných mezi londýnskými kluby. Ani výjimečný počin kapitána The Lilywhites ale na bodový zisk nestačil, neboť po změně stran jejich městský rival výsledek otočil zásluhou dvou tref Bryana Mbeuma. Kamerunský kanonýr tak zajistil Bees vítězství ve vzájemném venkovním klání po více než 100 letech.

Tottenham - Brentford 1:3

Branky: 8. Kane - 51. a 62. Mbeumo, 88. Wissa)

Touhy Spurs po kvalifikaci do Ligy mistrů byly závratnou rychlostí poslány k ledu. Ještě před nedávnem jeden z největších favoritů na umístění v elitní čtyřce vyhrál jediný z posledních šesti duelů a v tabulce ho předčil rozjetý Liverpool i nevyzpytatelný Brighton. Na posun před něj však stále mohl myslet také Brentford. Tomu však chyběla jeho největší hvězda Ivan Toney, jenž v týdnu obdržel osmiměsíční trest za porušení pravidel o sázení ve 232 případech.

Cenu lístku vyplatila divákům již v osmé minutě paráda z kopačky Kanea. Chytře sehraný přímý kop, při kterém Dejan Kulusevski posunul míč kapitánovi anglické reprezentace a nejlepší střelec v historii Kohoutů přesně vymetl pavučinu branky Včel z úctyhodné vzdálenosti. Kvalitní týmová akce Spurs nabídla příležitost pro Emersona Royala, na jehož pokus však ve 24. minutě fantasticky zareagoval Rico Henry. Obránce Bees skočil šipku na brankové čáře a hlavičkou míč poslal na rohový kop. Ještě před odchodem namířil nejdřív těsně vedle svůj pokus hlavou Arnaut Danjuma a poté nevyužil Tottenham další pohledné kombinace. Tentokrát se předvedl ve skvělém světle Ben Mee.

Po změně stran se svou vůbec první střelou v duelu prosadily Včely. Využily tedy rychlého kontru, na konci kterého Mbeumo přesným a razantním pokusem z hranice pokutového území vyrovnal stav duelu. Asistenci si do svých statistik připsal Yoane Wissa. Otočka byla dokonána po geniální průnikové přihrávce Aarona Hickeyho, který vyslal do úniku opět Mbeuma. Přestože kamerunský útočník zakončoval ze značného úhlu, tak parádní střelou na zadní tyč překonal po hodině hry Frasera Forstera. Hrobové ticho na Tottenham Hotspur Stadium prolomil pouze nástup na hrací plochu Lucase Moury, který se na konci sezóny bude loučit s týmem ze severu Londýna. Definitivní tečku přidal svou trefou Wissa, když Spurs ztratili míč při zpackané rozehrávce. Asistenci zaznamenal muž zápasu Mbeumo. Vzhledem k velkému počtu nastavených minut se ještě neskutečným dvojzákrokem blýsknul David Raya.

Poprvé v historii tak Brentford ve vzájemném střetnutí zvítězil a zkomplikoval Spurs cestu do pohárové Evropy. V posledním ligovém kole 28. května přivítá Manchester City, Tottenham bude hrát v Leedsu.