Proč odcházím? Firmino se rozpovídal o konci v Liverpoolu. Bude prý brečet

Brazilský útočník byl jako hrot útočného trojzubce Reds mezi Salahem a Maném spíše upozaďovaný. Jeho 109 gólů v dresu klubu z Anfield Road (doplněných o 79 asistencí) během 360 zápasů hovoří za vše.    

Proč odcházím? Firmino se rozpovídal o konci v Liverpoolu. Bude prý brečet

Spekuluje se o zájmu z Itálie, Saudské Arábie i Spojených států. Jedenatřicetiletý brazilský útočník Roberto Firmino by stále mohl hrát na nejvyšší úrovni, v konkurenci Nuňeze nebo Joty to nicméně nebude v Liverpoolu. S klubem, kde po příchodu z Hoffenheimu strávil posledních osm sezón, se nicméně bude loučít v dobrém (a jak sám připouští, zřejmě i se slzami v očích). Roberto Firmino odejde, až mu na konci příštího měsíce vyprší smlouva a sám říká, že je správný čas opustit Liverpool.

"Bohužel nastal čas. Cyklus tady skončil a já chápu, že je čas odejít. Možná bych se jednou mohl vrátit, nyní je ale čas odejít. Vrátit se jako trenér? Možná! Nikdy neříkej nikdy. Nevím, co bude s mou budoucností. Možná to bude hrát, člověk nikdy neví," prohlásil jeden z oblíbenců fanoušků Liverpoolu v bilančním rozhovoru pro Liverpool Echo. Firmino se pak vyznal z vazby, který si na klub na severu Anglie vytvořil.

"Co mi bude chybět nejvíc? Všechno," rozvedl pak pro Echo Firmino. "Spoluhráči, klub, fanoušci, hlavně fanoušci, miluji je, hodně mě tu za těch osm let podporovali. Jsem velmi hrdý na všechno, co jsem tu s týmem dokázal, na to, čeho jsme společně dosáhli, a na krásnou historii, kterou jsme společně vytvořili. Zanecháváme po sobě velký odkaz. Jsem za to všechno velmi vděčný Bohu. Jsem pyšný na to, čeho jsme tu společně dosáhli. Za všechno, co klub udělal pro mě a pro mou rodinu, jsem za všechno moc rád."