Obr Holý už nasbíral v rozběhlé sezoně 16 čistých kont a Carlisle United táhne k postupu do League One

Tomáš Holý, jenž je se svými 206 centimetry nejvyšším brankářem ostrovního fotbalu, působí v anglickém prostředí přesně šest let.

Obr Holý už nasbíral v rozběhlé sezoně 16 čistých kont a Carlisle United táhne k postupu do League One

Za tu dobu vystřídal bývalý brankář Hradce Králové, Sparty, Vlašimi, Viktorie Žižkov i Zlína hned pět klubových adres včetně Ipswiche Town či Cambridge United.

Od sezony 2022/2023 je nyní jednatřicetiletý gólman k zastižení v celku Carlisle United FC, jenž působí v League Two a za který k tomuto datu odchytal čtyřicet soutěžních duelů.

Carlisle se navíc nachází v tabulce čtvrté anglické ligy na průběžné třetí pozici, která bude na konci ročníku znamenat posun do League One.

Nemalý podíl na tom má právě bývalý mládežnický reprezentant Česka, jenž je v klubu nezpochybnitelnou jedničkou a konkurentům Simonsovi, Breezemu a Kellymu nedal vůbec "čuchnout".

Podle všeho se tak stalo právem. Zatím je na šestnácti nasbíraných nulách, s tím, že z posledních osmi zápasů totiž vychytal hned pět čistých kont včetně posledního kola League Two na půdě Bradfordu City (0:0).

Do konce soutěže zbývá odehrát devět duelů a rodákovi z Rychnova nad Kněžnou přejme, aby se v Brunton Parku pro více než 18 tisíc diváků mohli radovat z postupu výše.

Další krok k tomu Holý a spol. mohou udělat již v sobotu 25. března na hřišti Gillinghamu, který vytáhlý brankář velmi dobře zná, neboť jde o klub, který byl před lety jeho anglickou zastávkou číslo 1.

Kotrba: Titul získá Sparta, její hráči jsou tak hladoví, že díky tomu dokážou úplně odsunout stranou vlastní ego