Další stomilionová transakce pro Blues? Chelsea chce z Realu Valverdeho!

Nabídnout devíticifernou sumu Šachťaru Doněck nebo Benfice Lisabon je věc jedna. Zkusit s podobnou nabídkou oslovit velkoklub typu Realu Madrid ale bude chtít úplně jinou odvahu.  

Další stomilionová transakce pro Blues? Chelsea chce z Realu Valverdeho!

Majitel Chelsea Todd Boehly plánuje podle španělského listu El National další odvážný tah na přestupovém poli a chce zkusit získat čtyřiadvacetiletou uruguayskou senzaci letošní sezóny Federica Valverdeho. Podle informací španělských novinářů nemají finanční prostředky pro Boehlyho hrát roli a na hvězdného záložníka, jež v letošní sezóně v šestadvaceti zápasech La Ligy zatím zaznamenal sedm branek a dvě asistence je ochoten nabídnout více než 100 milionů eur.

Pokud by tak Boehly na San Bernabeu se svou odvážnou nabídkou uspěl, Valverde by se po Mykhailo Mudrykovi a Enzo Fernandezovi stal třetím hráčem s devíticifernou cenovkou, který by pod Boehlym na Stamford Bridge přišel, nemluvě o tom, že by se o další kus posunula celkové investice do nových hráčů, které pod Boehlym už překročily hranici šesti set milionů eur. Důvodem dalšího obřího nákupu má být fakt, že majitel Blues stále není spokojen s úrovní týmu, zejména v některých oblastech hřiště a za klíčovou oblast, kde je potřeba zlepšení, si vyhodnotil zejména střed pole. Tam má zdravotní problémy N'Golo Kante, přičemž Graham Potter pak nevěří dalším talentům jako je třeba Gallagher nebo Chukwuemeka.

V případě uruguayského reprezentanta nicméně Boehly se svou naditou peněženkou nemusí uspět. O tom se v minulosti - podle všeho s nižšími částkami - přesvědčili Manchester United a Liverpool, kteří situaci okolo Valverdeho sondovali a Reds údajně měli podat i neúspěšnou nabídku. Valverde je totiž považován za zásadního hráče v plánech Carla Ancelottiho v Realu Madrid a je vnímán za základní kámen dlouhodobých plánů klubu. Čeká Boehlyho první transferový neúspěch?