Chelsea stále zvažuje přestavbu Stamford Bridge. Už vybrala tři možné azyly!

Todd Boehly nalil do přestupů Chelsea stamiliony liber, nicméně v dlouhodobém horizontu očekává, že se mu tyto investice začnou vracet. Na to ale bude potřebovat stadion s větší kapacitou než 42 tisíc míst.  

Chelsea stále zvažuje přestavbu Stamford Bridge. Už vybrala tři možné azyly!

Chelsea zvažuje dvoumiliardovou investici do kompletní přestavby Stamford Bridge a už dokonce vybral tři stadiony, kde by mohla strávit čtyři roky, které by tato přestavba mohla trvat. Blues by tak dočasně nemuseli být spojování se stadionem u stanice londýnského metra Fulham Broadway, ale mohli by přesídlit. Podle informací deníku Mail je ve hře dočasné stěhování na národní rugbyový stadion ve Twickenhamu, národní fotbalový stadion ve Wembley nebo na domácí hřiště konkurenčního klubu z Premier League, na Craven Cottage Fulhamu.

Čtyři roky na aktuálně plánovanou rekonstrukci se nicméně řadě expertů (stejně jako předpokládaná dvoumiliardová investice) zdají jako velmi optimistická kalkulace. Chelsea by totiž musela zbourat hřiště, které je jeho domovem od roku 1905 a překonat řadu překážek, aby mohla postavit moderní arénu pro 60 000 fanoušků. Stavebníci by například museli celý stávající Stamford Bridge zbourat, otočit stávající hřiště o devadesát stupňů a vyřešit problémy s okolní infrastrukturou, jako je železniční trať a metro, podzemní řeka nebo třeba přilehlý hřbitov.

Že je nicméně tato komplikovaná stavitelská výzva v řešení potvrzují i informace Mailu, podle kterých Boehly už neformálně oslovil jiného amerického miliardáře Shahida Khana, majitele Fulhamu, s dotazem, zda by mohla Chelsea eventuálně využít jeho hřiště. Stejně tak se Blues už měli podle Mailu dotazovat na Rugby Federation ohledně Twickenhamu. Vedení Chelsea podle všeho zvažuje variantu, že by většinu ligových zápasů hrála na Craven Cottage a zápasy Ligy mistrů a Premier League kategorie A pak ve Wembley nebo Twickenhamu. Bude mít Chelsea do roku 2030 nový stadion?