Prodej Manchesteru United vrcholí, závod prozatím vedou zájemci z Kataru

Nejbohatší muž Británie, anebo katarští šejkové. Jak to tak vypadá, prodej Manchesteru United se zúžil jenom na dva možné zájemce, z nichž jeden se bude - možná už za pár dní – radovat.

Prodej Manchesteru United vrcholí, závod prozatím vedou zájemci z Kataru

Během čtvrtka a pátka probíhal na Old Trafford návštěvní den. Ačkoliv tým vycestoval do Španělska na utkání Evropské ligy, mezitím si tréninkové středisko společně se stadionem přiletěli prohlédnout potenciální zájemci na koupi klubu.

Jak je dobře známo, a je to oznámeno už pár měsíců, Manchester United je na prodej. I přes výkonnostní úpadek na hřišti se jedná o jednu z největších, ne-li úplně největší fotbalovou značku světa, a proto se odvíjí i její cena. Současní vlastníci, tedy rodina Glazerů, požaduje za prodej rekordních 6 miliard liber.

Jak se ukázalo, což potvrzuje i server Sky Sports, do druhého kola jednání jistojistě postoupili dva uchazeči. Prvním je Sir Jim Ratcliffe, tedy nejbohatší muž Británie, se svojí organizací Ineos, a druhým je Sheikh Jassim Bin Hamad Al Thani, jenž patří do proslulé rodiny bohatých šejků a v současné době zastává roli šéfa Qatar Islamic Bank, jedné z největších bank v Kataru.

Prodejní cena Rudých ďáblů je skutečně vysoká a už teď je jasné, že půjde o největší obchod všech dob. Proto se výběr zúžil na dva zájemce. Oba dva poslali rodině Glazerů vstupní nabídku v celkové výši 4 miliard liber (v případě Kataru 4,5 milardy), ale oba byli odmítnutí s tím, že chtějí-li klub získat do své moci, musí částku navýšit.

„Kdokoliv si bude chtít United koupit, ten bude muset přeplácet. Glazeři stanovili hodnotu na 6 miliard liber,“ píše Kaveh Solhekol ze serveru Sky Sports. Upozornil přitom, že aktuální hodnota klubu činí 3,4 miliardy liber a současní američtí majitelé si žádají prakticky až dvojnásobek.

Dle zpráv z Kataru by prodej měl být završen do konce března. Právě Sheikh Jassim se nebojí „přeplatit“, protože je Manchester United jeho snem. V takovém případě by se do mužstva i tréninkového centra začaly pumpovat arabské peníze a vše by záhy rapidně vzrostlo. Podobně by tomu bylo i u Sira Jima Ratcliffa, který by zřejmě tolik neinvestoval. To Kataři se jistě v United rychle rozšoupnou.