LaLiga opět sahá do přestupových podmínek, velké hráče si může dovolit pouze Real Madrid

Prezident LaLigy Javier Tebas pokračuje v rekonstrukci pravidel, aby tím zajistil férovost soutěže a vyvaroval se problémům, že se nějaký klub dostane do finanční tísně. Podobně, jako tomu je například v případě Barcelony.

LaLiga opět sahá do přestupových podmínek, velké hráče si může dovolit pouze Real Madrid

Katalánský celek musel aktivovat několik ekonomických balíčků, aby si mohl nakoupit hráče typu Lewandowskiho, Koundého či Raphinhy. Zaprodal se tak na několik let dopředu, ale vůbec nepodal lize žádné záruky, že to finančně zvládne utáhnout.

Vedení nejvyšší španělské soutěže kvůli tomu už jednou sáhlo do pravidel a dle Javiera Tebas se tak chystá učinit znovu. Nové podmínky hovoří o tom, že aby si klub mohl dovolit posilovat, musí se zaručit, že daného hráče zvládne financovat po dobu nadcházejících dvou sezon. Nesmí se stát, jako tomu bylo například v Barceloně, že se hráčům plat bude ještě dlužit.

„Je to takové logické pravidlo, které chceme zavést, abychom si pojistili, že nikdo nebude utrácet více, než si vydělá. V minulých letech jsme si v praxi ukázali, jak to vypadá, když klub nezvládá financování kádru,“ rozpovídal se Javier Tebas pro španělský deník Marca.

„Pokud si tedy někdo bude chtít koupit hráče typu Kyliana Mbappého, musí nám dokázat, že jej zvládne financovat. A co jsem si tak vědom, tak jediný klub, který by jej v současné chvíli zvládl financovat, je Real Madrid. Nikdo jiný si Mbappého momentálně nemůže dovolit. Já osobně budu však rád, pokud fotbalistu takových kvalit uvidím ve Španělsku,“ podotkl Tebas.

Jak se ono pravidlo začne implementovat, postupně se o něm dozvíme více. Prozatím nám vrchní šéf LaLigy nastínil jen současný plán, jak by to mělo vypadat. S jeho plnou funkčností bychom mohli počítat od léta, což je také ten důvod, proč se hovoří o tom, že Barcelona příští přestupové období žádné posily nepřivede… Ledaže by nejprve prodala několik svých opor.