Tottenham nalepil na Kanea cenovku, která odradí veškeré možné zájemce

Harry Kane už veřejně začíná přiznávat, že by rád z Tottenhamu odešel do klubu, který mu zajistí přísun trofejí, na něž má svými kvalitami nárok. Bohužel mu současný zaměstnavatel přestup neulehčuje.

Tottenham nalepil na Kanea cenovku, která odradí veškeré možné zájemce

Harry Kane má se Spurs platný kontrakt až do léta 2024, tedy na celou příští sezonu ještě, a tak je jen na vedení klubu, jak jeho žádosti o přestup vyhoví. Buďto ho budou držet s tím, že hráčova cenovka postupně klesne, anebo ho prodají za pořádný balík.

V současné chvíli je šéf Tottenhamu Daniel Lewy nakloněn první zmíněné variantě. Útočníka Kaneových kvalit nehodlá nikam pustit, a už vůbec ne ke konkurenci z Premier League. Pokud by byl k takovému kroku přeci jen donucen, bude si za to žádat velmi vysoké odškodné.

Novinář Fabrizio Romano ve svém pravidelném streamu upozornil, že Spurs za Kanea prakticky jen pouhý rok před koncem smlouvy žádají 100 milionů liber. Pak jej budou ochotni pustit i ke konkurenci. V případě zahraničních zájemců se tato cenovka sníží o 20 milionů.

Harrymu brzo bude třicet let a uvedená suma mu jakýkoliv pohyb na trase Tottenham – Manchester dost ztěžuje. Právě Rudí ďáblové jsou dle papírových předpokladů největšími zájemci o útočníkovy služby. Takto vysokou pálku za něj ale nejspíše nedají. A stejně tak ani nikdo jiný.

Není tedy vůbec vyloučeno, že Kane zůstane i další sezonu v Tottenhamu, se kterým bohužel ještě nezískal ani jednu trofej. A to pravidelně bojuje o korunu krále střelců…