United chybí jen poslední díl skládačky k dokonalosti, říká i navzdory debaklu Mourinho

Rudí ďáblové nedávno utrpěli ostudnou porážku 0:7 na Anfield Road, která nalomila jejich jinak výbornou sezonu… Výbornou na poměry toho, co jsme mohli v posledních deseti letech vidět. Dle věhlasného portugalského kouče navíc nechybí United mnoho, aby útočili na titul.

United chybí jen poslední díl skládačky k dokonalosti, říká i navzdory debaklu Mourinho

Pomineme-li ten fakt, že ďáblové zaznamenali s Liverpoolem debakl, tak v této sezoně již vyhráli jednu trofej a stále jsou ve hře o FA Cup či Evropskou ligu. Hráli každičký možný zápas, který jen hrát šlo, z žádné soutěže doposud nevypadli, což je výsledek práce, kterou na severu Anglie započal nizozemský kouč Erik ten Hag.

Když byl bývalý trenér Manchesteru United José Mourinho na tiskové konferenci tázán, jakou radu by svému následovníkovi po tak těžkém debaklu od Liverpoolu dal, tak odpověděl velmi upřímně: „Žádnou. Není potřeba dávat vůbec žádnou.“ Důvod je prostý, jen to mnozí fanoušci nevidí.

„Erik ten Hag je velice, velice zkušený trenér na to, aby potřeboval rady někoho jiného. To, že nyní prohrál s Liverpoolem, a navíc takto vysokým rozdílem, se bohužel stává. Jeho to potkalo, protože aktuálně buduje svůj tým. To mužstvo se teprve nachází v nějaké přestavbě. Je tedy jasné, že tam stále budou díry,“ říkal Mourinho.

„Za sebe musím říct, že hráči, které má, jsou desetkrát lepší, než co jsem měl svého času v Manchesteru k dispozici já. Erik se nachází ve velmi dobré pozici a jediné, co mu chybí, je kvalitní útočník,“ poznamenával.

„United si vypracovávají spoustu šancí, ale nikdo jim je tam nezakončuje. I ten zápas proti Liverpoolu by se vyvíjel jinak, kdyby své šance z prvního poločasu proměnili. To ovšem nedokázali, soupeř se chytil a vznikl z toho takový debakl. Až budou mít United kvalitního útočníka, půjdou na titul, tím jsem si jistý,“ přednesl Mourinho.