Zajímavá jména, která se vyplatí sledovat ve FNL? Syn legendy i Baníkovec zpátky doma

Druhá liga? V drtivé většině případů zde najdeme mladé borce, kteří bojují o svůj prvoligový sen, nebo fotbalisty, pro které je FNL jednoduše strop. V druhé lize však najdeme i několik zajímavých jmen, která jsou z elitní ligy na hostování.

Zajímavá jména, která se vyplatí sledovat ve FNL? Syn legendy i Baníkovec zpátky doma

V Karviné okouzlil první ligu. Vyhlédla si ho Mladá Boleslav, okusil i angažmá v Baníku. Lukáši Budínskému se ale nikde nedařilo tak jako v Karviné. Do kádru Baníku se před sezonou nedokázal probojovat, a tak si ho vyhlédla právě Karviná.

Ambiciózní celek dobře věděl, že pokud by byl někam Budínský ochoten jít, bylo by to právě tam. A tak se také stalo, Baník ho uvolnil na hostování a třicetiletý záložník se okamžitě stal základním stavebním kamenem sestavy, která chce minimálně do baráže.

Dvojice nadějných fotbalistů se vystřídala ve Varnsdorfu. Ten na podzim válel, i díky tomu je ve vyšších patrech druholigové tabulky. K úspěchu dopomohl i host Kristián Michal, jenž hostoval z Liberce, v klubu naopak nově působí Pavel Osmančík, ten pro změnu patří Bohemians.

Oběma zmíněným není víc jak 23 let, perspektivu tak stále mají. Oba navíc už okusili, jaké to je hrát na prvoligových stadionech. Michal možná dostane příležitosti i na jaro, Slovan si ho totiž stáhl k sobě.

Osmančík v sezoně 2020/21 odehrál za Bohemians hned sedmnáct utkání, vstřelil jednu branku, na výraznější prosazení to však nestačilo. V minulém ročníku pendloval mezi béčkem Bohemky a druholigovým Žižkovem. Na podzim válel ještě v dresu Příbrami, kde nasázel čtyři branky, v únoru se však přemístil do Varnsdorfu.

Mezi pevnou součást týmu naopak v Jihlavě patří Šimon Gabriel. Jednadvacetiletý obránce patří Viktorii Plzeň, do jejího nabitého kádru však zatím cesta nevede.

Předminulou sezonu strávil v ligové Boleslavi a Teplicích, tu minulou už celou na Žižkově. A v té současné pokračuje ve FNL, a to v dresu Jihlavy. Mládežnický reprezentant hraje pravidelně a je nedílnou součástí obrany. Navrch přidal dvě vstřelené branky.

Nezapomínat by se nemělo ani na gólmany. Zde nelze nezmínit Antonína Kinského, jenž je pod drobnohledem nejen díky slavnému jménu.

Je mu totiž stále teprve devatenáct let, nicméně před pár lety v Dukle zaujal natolik, že ho odkoupila Slavia. Tam se chvíli ohřál v jejím béčku, načež zamířil do Vyškova, kde odchytal celé minulé jaro a v nastoleném trendu pokračuje i v této sezoně.

Co se druhé ligy týče, mezi tři tyče nepustil ani jednoho ze svých konkurentů. Na kontě má pět čistých kont, což je třetí nejlepší počin mezi druholigovými gólmany.