Vidím jen chamtivost a nulový zápal, pustil se Conte do svých hráčů po další ztrátě

Tottenham měl tuto sobotu dobře rozehrané utkání se Southamptonem, a i když čtvrt hodiny před koncem hrací doby vedl 3:1, nakonec z boje odešel s pouhým bodem za remízu.

Vidím jen chamtivost a nulový zápal, pustil se Conte do svých hráčů po další ztrátě

Antonio Conte už moc dobře ví, že cíle, které si před vstupem do této sezony dal, jen tak nesplní. Naděje na umístění v nejlepší čtyřce, jež by mu zajistila účast v příštím ročníku Ligy mistrů, pomalu mizí, a stejně tak nemůže být řeč o zisku nějaké trofeje.

Původní elán tak vystřídala frustrace a ta se s každým podobně neúspěšným výsledkem jenom prohlubuje. Vše došlo až do bodu, kdy se ani sám Conte nebojí držet jazyk za zuby a už se otevřeně pouští do svých hráčů, kteří ho údajně hodně zklamali.

„To, kam jsme se dopracovali, je výsledkem hamižnosti a neochoty. Hráči si nechtějí navzájem pomáhat, nechtějí bojovat jeden za druhého, nedávají do zápasů srdce. Jediné, co vidím, je chamtivost. Nemáme žádný zápal, nemáme motivaci. Chybí nám základní psychické aspekty, které jsou v této hře potřeba,“ přiznával italský manažer na tiskové konferenci po remíze 3:3 se Southamptonem.

„Nemůžeme začít pracovat na technických věcech, pokud nemáme v pořádku ty mentální. Jestli vám hráči nedají své maximum a jestli nehrají týmově, nemůžete se nikam posouvat. To jsou základní prvky každé hry a každé taktiky. Momentálně jsme v bodě, kdy si tyto věci musíme projít znovu od základu…,“ klopil hlavou.

A kdo ví, možná i sami hráči cítí, že s nimi Conte po této sezoně nezůstane. Už opravdu nahlas se proslýchá, že na lavičku Tottenhamu usedne nový manažer a možná bychom se nemohli divit, kdyby jím opět byl Mauricio Pochettino.