Tohle je důvod, proč jsme nejlepším týmem v Anglii, vysvětluje brazilská hvězda ve službách Arsenalu

Že Arsenal po nějakých dvaceti letech opět vede ligu, to je velkým překvapením i samotným fotbalovým expertům. Čím to, že se mu podařilo takhle šlápnout do pedálu a být jen kousíček od zisku titulu?

Tohle je důvod, proč jsme nejlepším týmem v Anglii, vysvětluje brazilská hvězda ve službách Arsenalu

Na tuto otázku se pokusil odpověď brazilský forward momentálně ve službách Kanonýrů Gabriel Jesus. Ten věří, že je největší síla hlavně v chemii, která mezi spoluhráči působí. Takovéto porozumění si on sám nepamatuje ani ze svého času v Manchesteru City.

„Když jsem působil pod Pepem Guardiolou, moc dobře jsem věděl, jak je důležité znát své spoluhráče. Musíme se navzájem umět číst, pochopit, musíme umět předvídat situace. Někomu to trvá roky, než se toho druhého naučí znát, ale tady v Arsenalu nám to dokonale sedlo,“ pověděl Jesus deníku Independent.

„Věřím tomu, že ta souhra je základem každého úspěchu. A nebýt mého zranění, tak musím zaťukat, ta se nám také vyhýbají. Díky tomu všechno na hřišti šlape jako hodinky. Skvěle se známe a skvěle se doplňujeme. To je ten důvod, proč jsme momentálně nejlepším týmem v Anglii,“ pochválil Jesus své spoluhráče.

Abychom ovšem nepředbíhali, teď ještě zbývá podniknout ten poslední úspěšný krok ke zlatému finále. Momentálně se nacházíme na reprezentační pauze, Arsenal je ale už ze všech pohárů venku, včetně Evropy, a tak se může plně soustředit jen na ligové dění. Nad druhým Manchesterem City má náskok osm bodů, ale zato mají o zápas více, a ještě je čeká náročný zápas na Etihad Stadium.