Skuhravý i Hynek ztrácí opory, jež čerstvě zakotvily v Rusku a Skotsku. Který Slovák nově hraje v Belgii?

Slovenskou nejvyšší soutěž už nebude hrát hned několik výrazných tváří, které v tomto přestupovém okně neodolaly zahraniční nabídce a odebraly se jinam.

Skuhravý i Hynek ztrácí opory, jež čerstvě zakotvily v Rusku a Skotsku. Který Slovák nově hraje v Belgii?

O své opory mimo jiné přišly Žilina, MFK Ružomberok a Podbrezová, což jsou týmy, které jdou právě teď zastihnout v první šestce slovenské ligy.

Prešovský rodák Martin Regáli si počkal na svůj premiérový přestup ven v devětadvaceti letech. Ružomberok, jehož trikot obléká např. explzeňský Martin Chrien, ho již v úvodu tohoto měsíce vyslal do belgického mužstva KV Kortrijk, který si ho pojistil na příštích 18 měsíců. Někdejší ofenzivní hráč Zemplínu Michalovce i Slavoje Trebišov, už má za sebou ve First Divison A i dva duely, v nichž nastoupil proti Gentu a Leuvenu.

Na svou první zahraniční misi se odebral jednadvacetiletý odchovanec Žiliny Patrik Myslovič, jehož čeká hostování ve skotském Aberdeenu, což je momentálně pátý tým tamní Premiership. Bude perspektivní středopolař, jenž nastupoval Pod Dubňom pod Jaroslavem Hynkem, debutovat již 18. ledna proti Hearts?

Trenér Roman Skuhravý přišel v Podbrezové o dvacetiletého nigerijského forvarda Mosese Cobnana, jenž přitom posílil ŽP Šport v polovině loňského roku ze Seredě. Na podzim se však blýskl devíti přesnými zásahy a před pár dny podepsal smlouvu na tři a půl roku s ruským Krasnodarem. Osmý celek ruské Premier League za něj dle informací soccerway.com poslal do Podbrezové přesně milion eur.

Ze Stockholmu do Prahy? Kolem stopera švédské reprezentace slídí sportovní ředitelé Sparty i Slavie