Slovácko odstartovalo soustředění v Chorvatsku remízou s Hajdukem Split

Hráči Slovácka zahájili soustředění v chorvatském Umagu remízou 1:1 s Hajdukem Split. Za tým z Uherského Hradiště skórovala zimní posila Kim Sung-pin. Pražští Bohemians 1905 remizovali 2:2 s rumunským Sepsi a na kempu v Turecku i podruhé uhráli nerozhodný výsledek.

Slovácko od druhého mužstva chorvatské ligy brzy inkasovalo po střele Krovinoviče, ale odpovědělo ve 22. minutě, kdy Tomičovu akci zblízka zakončil Kim Sung-pin. Korejský ofenzivní záložník si připsal první trefu po příchodu z druholigové Dukly Praha.

Svěřenci trenéra Svědíka, kteří minule v Turecku porazili nizozemský Haaksbergen 5:0, ještě v Umagu narazí na maďarský tým Budafoki a slovinské Bravo.

Bohemians v prvním poločase několikrát podržel brankář Jedlička. Po hodině hry Sepsi poslal do vedení Ciobotariu, na jehož gól rychle zareagoval Jánoš. Jeho spoluhráč Drchal otočil průběžné skóre na 2:1, ale poslední slovo měl v závěru Dumitrescu.

"Klokani" ve čtvrtek remizovali 0:0 s ázerbájdžánským Sabailem, v Turecku se ještě utkají se Zaglebie Lubin a srbským mužstvem Radnički Niš.

Přípravné utkání v Umagu (Chorvatsko):

Hajduk Split - 1. FC Slovácko 1:1 (1:1)

Branky: 7. Krovinovič - 22. Kim Sung-pin.

Od začátku: Nguyen - Tomič, Hofmann, Břečka, Kalabiška - Petržela, Kim Sung-pin, Havlík, Kohút, Sinjavskij - Vecheta.

Od 60. minuty: Nguyen - Duskí, Kadlec, Šimko, Reinberk - Holzer, Daníček, Trávník, Brandner - Šašinka, Mihálik. Trenér: Svědík.