Klokani nepřekonali ázerbajdžánskou obranu, Hradec prohrál podruhé v řadě, Sparta přetlačila Stuttgart

Hráči Hadce Králové prohráli i druhý zápas v lednové přípravě. Po nedělním nezdaru se Slavií (0:1) dnes na soustředění v tureckém Beleku podlehli poslednímu týmu polské ligy Legnici 1:3.

"Votroci" prohrávali od osmé minuty po trefě Henríqueze. Krátce po změně stran vyrovnal z penalty Dvořák, jenže v rozmezí 77. a 79. minuty dvakrát skóroval Zapolnik. Svěřenci trenéra Miroslava Koubka se za týden představí proti druholigové Lechii Gdaňsk.

V dalším čtvrtečním souboji narazili hráči Bohemians Praha 1905 na ázerbajdžánský celek Sabail FC a na neutrální půdě v Turecku se zrodila bezgólová remíza.

Sparta narazila ve španělské Marbelle na šestnáctý tým bundesligové tabulky VfB Stuttgart, který před pár dny jednoznačně přehrál Sion (3:0). Poprvé se měnilo skóre ve 14. minutě, když si střelu Jankta srazil do vlastní brány Anton. Letenští pak navýšili vedení tři minuty po změně stran a byl to velmi pěkný fotbalový moment. Mabilův přesný centr po krásném uvolnění přetavil ve druhou trefu zápasu Haraslín, jemuž vyšly nůžky.

Přípravné duely:

Hradec Králové - Legnica 1:3 (0:1)

Branky: 51. Dvořák z pen. - 77. a 79. Zapolnik, 8. Henríquez.

Sestava Hradce: Vízek - Harazim, Čech, Leibl - Gabriel, Smrž, Rada, Novotný - Trusa, Pudhorocký - Matěj Koubek. Trenér: Miroslav Koubek.

Sabail FK - Bohemians Praha 1905 0:0

Sestava Bohemians: I. poločas: Valeš - Jindřišek, Křapka, Vondra - Mužík, Novák, Kadlec, Hála, Nový - Drchal, Prekop. II. poločas: Soukup - Hůlka, Petrák, Vilotič - Köstl, Morávek, Jánoš, Kovařík - Matoušek, Čermák - Puškáč. Trenér: Veselý.

Sparta Praha - Stuttgart 2:0 (1:0)

Branky: 13. vlastní Anton, 48. Haraslín.

Sestava Sparty: I. poločas: Kovář - Mejdr, Vitík, Panák, Kamenovič - Höjer, Jankto, Pavelka (36. Sadílek), Daněk, Minčev - Čvančara. II. poločas: Vorel - Wiesner, Vydra, Sörensen, Zelený - Goljan, Mabil, Sadílek, Kairinen, Haraslín - Kuchta. Trenér: Priske.

Opava přivítala ve Slezsku nová tváře z Chorvatska a Ukrajiny. V současnosti s ní trénuje i "vzácný host" Kozák