Southamptonský Jones si po výhře nad City vyrovnával účty s kritiky, Gundogan se omlouval

V Premier League jsou Saints poslední, v Ligovém poháru alias Carabao Cupu se jim nicméně ve středu večer podařil znamenitý zářez a přes favorizovaný Manchester City po výsledku 2:0 postoupili do semifinále.  

Southamptonský Jones si po výhře nad City vyrovnával účty s kritiky, Gundogan se omlouval

Na jejich vítězství se sázelo téměř v kursu 10, přesto Southampton City přejel. A byť se s míčem ve středu večer moc nepotkal (na držení míče svěřenci Pepa Guardioly vyhráli 72:28), soupeře nepustili k přímé střele na branku (na střely Saints vyhráli 4:0) a především polovinu vlastních střel dokázali dostat za záda Stefana Ortegy v brance City. V doposud depresivní sezóně na jihu Anglie, kdy tým Nathana Jonese získal v osmnácti zápasech Premier League jen dvanáct bodů se objevila jiskřička pozitivity a výše jmenovaný kouč ji hned využil ke smáznutí svých kritiků.

“Snad jsem změnil vnímání své osoby u lidí, podle kterých deset minut zápasu s Brightonem ukázalo, jak jsem neschopný,” zareagoval po velké výhře Jones na komentář Paula Doswella, manažera neligového Havant & Waterlooville, který o něm v rozhlasové stanici BBC Radio Solent prohlásil, že je naprosto mimo a že do Premier League nepatří. "Neligový manažer mě onehdy kritizoval. To mě vyvedlo z míry. O Havant & Waterlooville nemluvím. Nemluvím o úrovních, o kterých nic nevím," pokračoval Jones. "Věřil jsem, že jsem si zasloužil právo být tady. To, jestli si lidé myslí, že jsem dost dobrý, nebo ne, mě nijak neovlivňuje, protože jsem byl zpochybňován na každé úrovni, na které jsem působil, a já rád odpovídám. Je to těžké, ale za to jste jako manažer placení," uzavřel kouč Saints, o jehož budoucnosti se vzhledem k postavení v tabulce samozřejmě spekuluje.

Na straně City pozici Pepa Guardioly samozřejmě nikdo nezpochybňuje, jeho obměněná sestava s mistrem světa Alvarezem, Fodenem, Grealishem a Walkerem nicméně na jižním pobřeží Anglie se moc nepředvedla. A záložník Ilkay Gundogan se fanouškům omluvil. "Velké zklamání, výsledek, ale i výkon," citoval Gundogana po zápase klubový web. "Rozhodně to není to, co jsme chtěli. Doufali jsme, že v Carabao Cupu postoupíme, ale s tímto výkonem jsme neměli šanci. Bylo to od nás málo. Dnes jsme nebyli dost dobří na to, abychom si vytvořili šance, nebyli jsme dost dobří na to, abychom vstřelili gól. Mix výkonu celého týmu dává tento výsledek. Zvláště před derby to není lehké, musíme se vrátit na naši cestu, být pokorní a tvrdě pracovat, snad se nám to v příštím zápase povede lépe."