Southampton má z bídy vytáhnout Carlos Alcaraz

Ne, nehovoříme o tenisové světové jedničce. Southampton, aktuálně poslední celek Premier League, získal z Racing Clubu nadějného dvacetiletého středopolaře Carlose Alcaraze.

Southampton má z bídy vytáhnout Carlos Alcaraz

V listopadu padl Southampton dvakrát za sebou a rakouský manažer Ralph Hasenhüttl byl najednou bez práce. Ani jeho nástupce Nathan Jones ale neprožívá v Southamptonu ideální start - čtyři prohry v řadě znamenají s celkovým ziskem dvanácti bodů poslední pozici tři body od momentálně sedmnáctého West Hamu.

Svatí tak mají v plánu přes zimu výrazněji posilovat. Ofenzivním trumfem má být Mislav Oršič, jenž dorazil z Dinama Záhřeb, branky by mu mimo jiné mohl připravovat Carlos Alcaraz.

Teprve dvacetiletý argentinský středopolař přestoupil do Premier League z Racing Clubu za 12 milionů liber a se Southamptonem podepsal smlouvu na čtyři a půl roku. Součástí je také doložka o budoucím prodeji. V případě zisku by Racing Club vyinkasoval patnáct procent z přestupové částky.

"Nevím, jestli je to ten pravý čas odejít, ale rozhodly o tom kluby. Racing mi bude hodně chybět, je to můj domov. A také fanoušci kvůli tomu, jak mě celou tu dobu podporovali," ohlédl se za svým přestupem Alcaraz.

Co se Racing Clubu týče, pro druhý tým uplynulé sezóny v Liga Profesional se jedná o druhý nejdražší prodej v historii klubu. Tím prvním byl Lautaro Martínez v roce 2018. Mistr světa vyšel Inter Milán na 25 milionů eur.