Kvůli Euru do 21 let je pro mě lepší zůstat, říká o hostování v Liberci slávista Valenta

Přestože je mu pořád jen 22 let, na ligových trávnících nepatří slávistický odchovanec Matěj Valenta mezi zelenáče. Po dvou sezonách strávených ve druhé lize má na svém kontě už také téměř padesátku zápasů mezi prvoligovou elitou. Podzim strávil Valenta v Liberci a podle vše bude na severu Čech pokračovat i na jaře.

Kvůli Euru do 21 let je pro mě lepší zůstat, říká o hostování v Liberci slávista Valenta

"Od Slavie mi bylo nabídnuto, abych se vrátil na přípravu, ale zároveň mi bylo řečeno, že mohu zůstat v Liberci, abych získával herní praxi. Samozřejmě neříkám, že v Liberci není konkurence, ale kvůli Euru do 21 let je pro mě lepší zůstat a co nejvíce hrát," vysvětluje Valenta v rozhovoru pro klubový web.

Konkurence je v kádru momentálně devátého celku Fortuna ligy je jistě menší než ve Slavii, která se pere o ty úplně nejvyšší příčky. Ani v Liberci ale nechtějí zůstat v polovině tabulky, zvlášť když od skupiny o titul dělí Slovan jen jediný bod.

"Hned ze začátku jara musíme jít zápas od zápasu a teprve pak uvidíme, jestli můžeme v tabulce koukat spíše nad sebe nebo dolů. Odešel nám nejlepší střelec Mick van Buren. Snad se ho podaří nahradit," říká mladý záložník.

I bez Van Burena, který se po mimořádně povedeném hostování vrátil minimálně na zimní přípravu do Slavie, kolem sebe má Valenta zkušené fotbalisty, od nichž může čerpat zkušenosti.

"Je tu například Theo Gebre Selassie s mezinárodními zkušenostmi," pochvaluje si Valenta, který pod Ještědem navíc má i několik spoluhráčů z reprezentační jednadvacítky, kterou čeká na přelomu června a července mistrovsví Evropy, kde se mladý výběr utká v základní skupině C a Anglií, Německem a Izraelem.