FA dává vzpomenout na Xhaku. Vyšetřuje podezřelou kartu pro hráče Oxfordu

Vzpomínáte na utkání z prosince roku 2021, kdy Granit Xhaka při vedení 1:4 nad Leedsem viděl žlutou kartu za zdržování a následně byl vyšetřován FA? Něco podobného se událo i v pondělním utkání FA Cupu Arsenalu na půdě Oxfordu United.

FA dává vzpomenout na Xhaku. Vyšetřuje podezřelou kartu pro hráče Oxfordu

Krátce před Vánoci roku 2021 Arsenal zajížděl na půdu Leedsu United a po vynikající první půli měl vítězství jasné. I přes vedení 1:4 ale v 86. minutě inkasoval Granit Xhaka zbytečnou žlutou kartu za zdržování hry. Tehdy mu ji udělil arbitr André Marriner.

FA následné vyšetřování spustila v červnu, kdy bylo zjištěno, že na žlutou kartu švýcarského středopolaře kdosi vsadil přes 50 tisíc liber. Vyšetřování ale žádné zapojení Xhaky nepotvrdilo a vše bylo následně uzavřeno.

Nyní přichází nový případ a opět je v něm tak trochu zapleten Arsenal. V pondělní dohrávce FA Cupu odjel Arsenal do Oxfordu a na Kassam Stadium byla k vidění jediná žlutá karta.

Tu krátce před hodinou hry obdržel obránce Ciaron Brown, jenž nejprve fauloval Eddieho Nketiaha, následně podržel míč při svém odchodu a pro jistotu ještě mírně vrazil do Fabia Vieiry. Bylo tak celkem pochopitelné, že mu rozhodčí David Coote žlutou udělil.

Problémem ovšem je fakt, že na jeho žluté napomínání bylo přijato několik podezřelých sázek. Uvádí se, že jedna sázková kancelář přijala sázky v hodnotě 1600 liber na žlutou kartu v kurzu 8:1.

Daily Mail poté přidává, že ihned po žluté kartě se ozýval mohutný jásot v hostujícím sektoru. Nelze se tedy divit, že FA začala ihned konat a spustila vyšetřování ohledně možného sázkařského podvodu.