Jsme jeden podpis od levelu Champions League, hlásí Howe. A Newcastle vyhlíží posilu do ofenzívy

Straky v podstatě zatím svou finanční sílu v podobě bezedných fondů majitelů ze Saudské Arábie neukázaly, jedinou topovou posilou jejich kádru zatím je Bruno Guimaraes. Nyní se podle všeho chystají zatřást měšcem.  

Jsme jeden podpis od levelu Champions League, hlásí Howe. A Newcastle vyhlíží posilu do ofenzívy

Na druhé místo v neúplné tabulce Premier League se po suverénní výhře v Leicesteru vyškrábal Newcastle. A podle jeho kouče Eddieho Howea je jeho klub je jeden příchod vzdálen od toho, aby se v konkurenci Liverpoolu, Chelsea, Arsenalu nebo Tottenhamu mohl seriózně považovat o účastníka dostihů o místo v Lize mistrů.  A ačkoliv je klub ze severu Anglie díky své obří síle spojován v podstatě s každou superhvězdou, o které se předpokládá, že by mohla být na trhu k dispozici, v tomto případě jde podle všeho o “decentní” posilu do ofenzivy.

A favoritem na tento poslední dílek skládačky je podle webu Teamtalk podle všeho francouzský útočník Mönchengladbachu a člen širšího kádru vícemistrů světa Marcus Thuram. Ten je podle všeho na odchodu z Německa když jeho smlouva s Gladbachem v létě končí a klub má poslední možnost jej zpeněžit (byť za “pouhých” dvanáct milionů eur, jak se spekuluje). A Newcastle podle všeho - i na základě diskusí Thurama s jeho kamarádem Allanem Saint-Maximinem - má být hlavním favoritem na jeho podpis. 

V pondělí proti Leicesteru na hrotu útoku Strak nastoupil Chris Wood, který zaznamenal gól a dvě minuty před koncem jej nahradil Matt Ritchie, Howe by si podle všeho představoval na svůj hrot větší kvalitu i perspektivu, než má třicetiletý novozélandský útočník. A třiadvacetiletý Thuram, který už nyní participuje ve francouzském národním týmu je podle všeho v tuto chvíli vyhlédnutou posilou. Zprávy z Itálie sice říkají, že Newcastle se motá i  okolo Romela Lukaka, který je na hostování v Interu Milán, jeho domovská Chelsea by se nicméně asi zdráhala posílit rostoucího konkurenta. Vyřeší Thuram Howeho trable?