Nečekaná změna! United dostali košem a Gakpo míří do Liverpoolu!

Žádné čekání, žádné oťukávání, nic takového. Liverpool během pondělního večera oslovil PSV s jasným úmyslem, že chce podepsat jejich momentálně nejlepšího hráče. Během dvou hodin bylo prakticky vše upečeno.

Nečekaná změna! United dostali košem a Gakpo míří do Liverpoolu!

Už to vypadalo, že Manchesteru United jejich hráče nikdo nevezme. I přední novináři hovořili o tom, že Gakpo nyní v lednu zamíří za Erikem ten Hagem na Old Trafford, kde se pokusí navázat na své skvělé dosavadní výkony. Ironie osudu byla v tomto případě však velmi silná.

Liverpool v podstatě ani nebyl zmiňován v nějakých vážnějších spekulacích, ale během pondělního večera rázně ukázal svůj záměr. Oslovil PSV i Gakpova agenta a vmžiku byla na stole téměř 50 milionová (řečeno v eurech) nabídka. Nizozemský celek s přestupem souhlasil a sám třiadvacetiletý křídelník také.

„Cody si vybral! Liverpool znenadání projevil zájem a získal souhlas hráče, který v následujících dnech zamíří na Anfield Road. Dohoda je oficiální, podmínky smlouvy byly vyjednány,“ vypisoval David Ornstein z portálu The Athletic.

„Manchester United byl velkým zájemcem o Gakpovy služby, ale oficiální nabídku nikdy neučinil. To Liverpool ano, hráč souhlasil, a proto se stěhuje tam,“ znělo krátké a stručné vysvětlení.

Jedná se tedy už o druhého fotbalistu, který Liverpool Manchesteru United na poslední chvíli vyfoukl. V létě to byl Darwin Nunez, nyní Cody Gakpo… Asi se hodí jen připomenout, že ďáblové nyní monitorují ještě Joaoa Felixe, tak pokud Reds chtějí, mohou jednat.