Haaland je střílením branek přímo posedlý. Podle De Bruyneho překoná čísla Agüera i Lukaka

Hranici 800 branek v oficiálních soutěžních zápasech dokázal zatím překonat jen a pouze Portugalec Cristiano Ronaldo.

Haaland je střílením branek přímo posedlý. Podle De Bruyneho překoná čísla Agüera i Lukaka

Jednatřicetiletý záložník Manchesteru City Kevin De Bruyne je přesvědčen o tom, že se něco takového může povést také jeho vytáhlému spoluhráči z Etihad Stadium Erlingu Haalandovi.

"Už nastřílel okolo 200 gólů. Pokud zůstane zdravý a bude dělat věci tak, jak je dělá doteď, může se dostat na 600, 700, nebo i 800 branek," pronesl agenturou AFP citovaný reprezentant Belgie.

Dlouholetý středopolař Citizens se čtyřmi anglickými tituly moc dobře ví, o čem mluví, protože už se ve své kariéře potkal s celou řadou uznávaných kanonýrů.

V národním mužstvu nastupuje bývalý špílmachr Genku, Chelsea, Werderu i Wolfsburgu po boku Romelua Lukaka a na modré straně Manchester hrál několik let po boku klubového rekordmana Sergia Agüera.

"Je těžké je porovnat, protože každý z nich je úplně jiný, i když oba mají na kontě stovky gólů. Erling je však natolik posedlý brankami, že je možná oba překoná. Je to stále mladý kluk, který si užívá života a fotbal bere vážně. Miluje střílení branek, v tomto směru je jedinečný," přidal ostřílený svěřenec Josepa Guardioly.

To, že De Bruyne nemluví do větru, dokazují Haalandova čísla z jeho první ostrovní sezony. Dosavadních 13 vystoupení v bleděmodrém dresu dokázal přetavit v osmnáct přesných zásahů a jednoznačně si kráčí pro střeleckou korunu.

Brazilská či americká liga mohou dostat košem. Suárezovi je v Saudi League nabízeno následující...