Ten Hag: Zcela upřímně je třeba si začít všímat nebezpečí, které představuje Newcastle

Konkurence už začíná být v pozoru. Z Newcastlu United se totiž pomalu, jak bylo prezentováno, stává klub světových kvalit. A ambice na přestupovém poli to jenom potvrzují.

Ten Hag: Zcela upřímně je třeba si začít všímat nebezpečí, které představuje Newcastle

Jak to bylo prezentováno už během podzimu, v tom ideálním případě by se Straky rády probojovaly do Ligy mistrů během dvou sezon. Jak to tak vypadá po necelé polovině současného ročníku, ony to možná zvládnou už po jedné. Manažer Eddie Howe totiž odvedl velký kus práce, dal cihlu k cihle a vytvořil nepropustnou tvrz, která v Premier League doposud prohrála jen jediné utkání. A to navíc až v osmé minutě nastavaného času v duelu na Anfield Road.

Vysoké ambice a potenciál Newcastlu tak začínají být velmi cítit, že se o nich musel rozhovořit i sám kouč konkurenčního Manchesteru United Erik ten Hag. Ten v rozhovoru pro Manchester Evening News přímo potvrdil, že je na čase, aby se The Magpies nepřehlížely, protože pokud budou, tak hravě ostatním utečou.

„Newcastle United přichází,“ řekl ten Hag hned úvodem. „Už je velmi blízko (k nějakému úspěchu). Doposud si vedl velmi dobře a způsob, jakým investoval, nutí nás ostatní s touto konkurencí počítat. Podobně jako my (v Manchesteru), tak i oni si vytváří silné zázemí pro budoucnost. Takže ano, je třeba si začít všímat nebezpečí, které tento klub představuje,“ přidával na důrazu nizozemský boss ve službách Rudých ďáblů.