Po Evropě dychtící Newcastle láká ofenzivní eso Barcelony. Nabídka může přijít už v zimě

Newcastle plánuje být na přestupovém trhu opět jednou aktivní, aby potvrdil své ambice a do příští sezony si zajistil prestižní Ligu mistrů. První z klubem vysněných posil se nachází v Barceloně.

Po Evropě dychtící Newcastle láká ofenzivní eso Barcelony. Nabídka může přijít už v zimě

Vedení Strak má pochopitelně v rukávu připraveno několik es a jedno takové působí v Katalánsku, kde od června 2021 obléká barvy Barcelony nizozemský forward Memphis Depay. Jeho výhodou je, že kromě křídelní pozice, na které svou kariéru začínal, dokáže zahrát vesměs na každé pozici v útoku, a navíc si v sobě za poslední léta dobře rozvinul tvůrčí schopnosti, tudíž se zde bavíme o poměrně komplexním hráči.

S Depayem jsme se mohli vidět nyní na mistrovství světa v Kataru, kde byl stabilním členem van Gaalovy základní jedenáctky, která měla dle slov manažera podle papírových předpokladů kvality útočit na zlato… Inu, zlato z toho nakonec nebylo, ba dokonce ani medaile, ale na kvalitě jednotlivců to nic nemění.

Španělský deník Mundo Deportivo informuje, že jsou zástupci Newcastlu United v kontaktu s Barcelonou ohledně případného Depayova přestupu.. Ačkoliv je Memphis kvalitním fotbalistou, tak styly dělají zápasy a trenér Xavi ve svém mužstvu zpravidla sází na poněkud jiné hráče, což dává nizozemskému ofenzivnímu fotbalistovi volnou ruku vybrat si nové působiště.

Dle výpovědi novináře Fabrizia Romana by sám hráč preferoval spíše Manchester United, kde působí nizozemský kouč Erik ten Hag, ale nedá se říct, že by ďáblové tento zájem opětovali. To Newcastle zřejmě ano a teď bude na samotném fotbalistovi, jak se rozhodne. Jeho současná smlouva s Barcelonou vyprší na konci této sezony, tudíž by nejpozději v létě odešel zadarmo.