Máme kvalitu porazit každého, říká kapitán Ghany. Portugalsko mělo prý štěstí

Před zápasem s Jižní Koreou usedl za stůl k tiskové konferenci kapitán Ghany André Ayew a hned dal volný průchod svým emocím. Nejenže jej stále štve čtvrteční porážka s Portugalskem (2:3), ale navíc byla prý nezasloužená.

Máme kvalitu porazit každého, říká kapitán Ghany. Portugalsko mělo prý štěstí

Ghana předváděla až do úvodní branky soupeře týmový, ale také velmi defenzivní výkon. Teprve až penalta Cristiana Ronalda donutila africký celek se otevřít a zahájit protiútok.

Zápas se vyvíjel tak, že „Black Stars“ sice nejprve vyrovnaly na 1:1, ale následně se nechaly dvakrát prolomit a prohrávaly 1:3. V závěru už jen snížily na celkových 2:3. Tomuto výsledku ovšem prý hodně napomohl „zaujatý“ sudí.

„Fotbal je sportem, ve kterém platíte za chyby. Jak za ty, které uděláte vy sami, tak i za ty, které udělá někdo jiný. Například muž s píšťalkou,“ pronesl kapitán ghanské reprezentace André Ayew.

„Neříkám, že jsme proti Portugalsku měli vyhrát, ale prohrát jsme si rozhodně nezasloužili. V tom utkání se udála spousta věcí, které jsme nemohli ovlivnit,“ naznačil, že mnohé výroky arbitra na hřišti nebyly správné.

„V každém případě jsme ukázali charakter. Znám svůj tým a své spoluhráče velmi dobře. Víme, že máme kvalitu a můžeme porazit každého. Naprosto každého. A to hned v dalším zápase chceme ukázat,“ burcoval Ayew jak sám sebe, tak i své týmové kolegy, na něž bude toto pondělí čekat utkání s Jižní Koreou. Ta na úvod skupiny remizovala s Uruguayí.