To je změna! Chválící van Gaal náhle otočil a kopal do vlastních řad: Budižkničemové!

Pouhé dva dny dozadu trenér nizozemské reprezentace Louis van Gaal říkal, že je bronz na právě probíhajícím MS pro něho minimum. V pátek ovšem jeho družina odehrála zápas s Ekvádorem a letitý kouč k výkonu svých svěřenců jen přihlížel s otevřenou pusou.

To je změna! Chválící van Gaal náhle otočil a kopal do vlastních řad: Budižkničemové!

Kdo se díval, ten ví, o čem mluvíme. Holandsko se sice v duelu s Ekvádorem rychle ujalo vedení (v 6. minutě se prosadil Gakpo), ale to byla vesměs poslední ofenzivní snaha, kterou celek v oranžových dresech předvedl. Dva střelecké pokusy za celých 90 minut i s nastaveným časem proti „průměrnému“ jihoamerickému mužstvu jsou toho důkazem.

Není se čemu divit, že se nyní Louis van Gaal cítí zrazen. Prakticky pár hodin dozadu vysílal do éteru zprávy, jak má kvalitní tým a jak útočí na zlato. Poté ovšem jeho hráči předvedli takový výkon, nad kterým zůstával rozum stát. Ekvádor byl na hřišti lepším týmem, a kdyby mu trochu přálo štěstí, mohl v závěru slavit více než jen remízu 1:1.

„Tohle byl opravdu hrozný, hrozný výkon. Odflákli jsme to, jak to jen šlo. Cítím se zrazen, protože žádný z mých hráčů nehrál tak, jak je schopen. Vůbec jsme nekontrolovali hru, nevytvářeli si šance, nedrželi míč, nevyhrávali jsme odražené balony, prohráli jsme snad všechny osobní duely… prostě nic, absolutně nic nám v tom zápase nešlo,“ mluvil van Gaal k médiím.

„Je to opravdu ostuda. Pokud se chceme stát světovými šampiony, musíme se hodně zlepšit. Už nechci vidět takovéto slabé nasazení, které vůbec nezrcadlí to, čemu se věnujeme na tréninku a na čem pracujeme. Napadá mě tisíce slov, která bych mohl svým hráčům říct, ale to si probereme až pak v kabině. Musíme se rychle oklepat, protože kvalita oponentů se ještě zvedne,“ dodal bývalý kouč Alkmaaru, Bayernu Mnichov či Manchesteru United.