Vyřazení pro nás není konec světa, hovoří kouč Kataru. Z mužstva cítí potenciál

Katar jako pořadatelská země na MS končí. Rozhodla o tom páteční prohra 1:3 se Senegalem, kvůli čemuž mají svěřenci kouče Felixe Sancheze na kontě po dvou kolech nula bodů.

Vyřazení pro nás není konec světa, hovoří kouč Kataru. Z mužstva cítí potenciál

Jen málokdo před turnajem dával Kataru nějaké vysoké šance na postup ze skupiny. Přesto, když se papírové předpoklady naplnily, všechny přítomné vyřazení zamrzelo.

„Hráči jsou zklamaní, ale to je logické, pokud se vám nepodaří to, na čem vám záleží,“ nacházel Sanchez ve smutku hráčů i fanoušků pochopení. Snažil se však přiložit jedno k lepšímu. „Vězte, že před sebou máme skvělou budoucnost. Vypadli jsme sice, ale je to pro nás ohromná zkušenost, ze které budeme moct těžit. Nejvyšší fotbal se sem ještě vrátí,“ věří.

Za jakých okolností k tomu dojde? „Rádi bychom se jako národní tým kvalifikovali na další velké turnaje. Protože jsme zde vybudovali fotbalové prostředí, začneme rozvíjet i vlastní talenty. V rámci možností budeme soutěžit s dalšími asijskými týmy a pokusíme se něco vyhrát, případně se kvalifikovat na další MS. Vše je možné,“ zůstává Sanchez sebevědomý.

„Čím více turnajů podstoupíme a čím více zápasů odehrajeme, tím získáme více zkušeností a nabudeme sebevědomí. Vyřazení ze současného mistrovství pro nás neznamená konec světa. Mužstvo má motivaci, má i potenciál, jsem si jistý, že o nás ještě uslyšíte,“ uzavřel Sanchez před novináři na tiskové konferenci.