Félix: Bylo těžké se vůbec dostat do hry. Celá první půle byla o dobývání

Portugalsko ve svém úvodním utkání na světovém šampionátu v Kataru přestřílelo Ghanu 3:2. Všech pět branek padlo až po hodině hry a jako první se mezi střelce zapsal Cristiano Ronaldo, který jako první v historii skóroval na pěti světových šampionátech. Za jihoevropskou zemi se gólově prosadili také Joao Félix a Rafael Leao.

Ghana vystrkovala růžky a po první půli držela proti favoritovi bezbrankový stav. Po změně stran dokonce zvýšila aktivitu, ale bylo to Portugalsko, které se dostalo do vedení. Svěřenci kouče Santose tak po prvním kole vedou skupinu, ve které kromě africké země figuruje ještě Uruguay a Jižní Korea.

„Vyvíjelo se to pro nás docela dobře, dali jsme góly ve správný čas. Diváci viděli pět branek, bylo to atraktivní utkání. Vyhráli jsme, to je to nejdůležitější," řekl v televizním rozhovoru portugalský trenér Fernando Santos.

Mezi střelce se zapsala také tvář Atlétika Madrid, která využila kolmici Fernandese a před brankářem Zigim nezaváhala. „Vyhráli jsme, ale bylo to velmi těžké. Celá první půle byla o dobývání, já osobně jsem se vůbec nemohl dostat do hry. Ve druhém poločase už to bylo lepší, nakonec jsme se prosadili a zvítězili," uvedl Félix.

Portugalci se ale na výhru nadřeli a o zisk tří body se báli až do závěrečných minut, neboť chvíli před koncem se podařilo snížit Bukarimu a Williams měl pak ještě možnost stav srovnat, když zaskočil nepozorného gólmana Costu.