150 milionů vám nedáme, na to zapomeňte, křičí Real Madrid do Dortmundu. Čí cenovka se na San Bernabeu setkala s nepochopením?

Finanční dostihy za talentovaného “stále teenagera” Juda Bellinghama začínají. Hvězda Dortmundu plánuje v létě Německo opustit, Borussia poptává devíticifernou sumu.   

150 milionů vám nedáme, na to zapomeňte, křičí Real Madrid do Dortmundu. Čí cenovka se na San Bernabeu setkala s nepochopením?

Real Madrid odmítá splnit požadavek Borussie Dortmund na 150 milionů eur za Juda Bellinghama. Doposud předpokládaný hlavní kandidát na podpis možná nejtalentovanějšího fotbalisty současného top fotbalu odmítá podle španělského webu Sport.es byť jen uvažovat, že by sáhl do svých bankovních účtů tak hluboko a za jednoho z předpokládaných tahounů Albionu na nadcházejícím mistrovství světa vysázel sumu, kterou si představuje šéf Dortmundu Hans-Joachim Watzke.

Dortmund může být i přes toto odmítnutí přiletivší ze San Bernabeua klidný, o Bellinghama se příští rok v létě podle všeho strhne boj, který nebude nepodobný tomu, co letos kluby předváděly okolo Erlinga Haalanda (mínus tedy zesnulý agent Mino Raiola). O anglickou hvězdu se totiž vedle Realu Madrid hlásí i další top týmy jako Manchester City, Liverpool, Manchester United nebo Chelsea. A lze tedy předpokládat, že Dortmund této situace využije k tomu, aby přinutil zájemce jít do pomyslné dražby. Zvlášť když Bellingham nemá ve smlouvě klauzuli jakou měl Haaland.

Real přitom byl považován za horkého favorita, Los Blancos měli/maji podle všeho Bellinghama na prvním místě svého letního seznamu posil a to především proto, že přestavují zálohu, ve které postupně stárne jako šestatřicetiletý Luka Modrič, tak o čtyři roky mladší Tony Kroos. Otázka je, do jaké míry se jedná ze strany Realu opravdu o závazné prohlášení a do jaké míry jde o první výstřel v celoletní sáze, kde budou všechny zainteresované kluby licitovat o ceně mladého anglického supertalentu.